zjentek

Projdou výpary těkavé/éterické látky skrzá plastové víčko?

Nic otázkou nesleduji jen jsem se pozastavil nad faktem PROČ jsou uzávěry lahví s chlastem stále z hliníku když plast je proti nim tak levný.

Zase na druhou stranu, éterické oleje prodávají ve skleničkách s uzávěrem z plastu. A mně už se stalo (tady vzalo to docela času, určitě několik let), že konkrétně tea tree olej mně přes to víčko prošel (tedy ty výpary, po tý době). Prostě někde velmi dlouho stál krásně v suchu/temnu/správ­né teplotě a když jsem ho po letech objevil, část víčka shora (ta ve styku s otvorem hrdla) bylo již zažloutlé, hodně lepkavé a hodně už byl shora zvenčí cítit ten olej. Počítám že da dalši tři, čtyři roky by bylo už „prožrané“. Děkuju.

Doplň.: Takže ty výpary skrze plastová víčka snadno prochází?

A „plastová“ víška, kterými by výpary neprošly, by byla nákladnější než ta hliníková? (Al se snadno pomačká když už má člověk v kouli a pak se musí obsah dopíjet 🤷‍♂️)

Odpovědi
Ametyst

Alkohol je těkavý, tam by plastová víčka neposloužila. Je těkavější než éterické oleje.