peter044

Proč zapomínáme sny?

Také se Vám stává, že po probuzení si tak nějak matně pamatujete o čem se Vám zdálo, ale v průběhu dne, sen skoro celý zapomenete? Proč to se sny není jako s nějakými událostmi z předešlých dnů, které si člověk zapamatuje a tak snadno nezapomíná?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Sny jsou výplodem našeho podvědomí – jakousi skládankou všeho možného, co tam máme uložené. Pokud na nás sen nějak zvlášť nezapůsobí nebo nevnímáme důvod se jím po probuzení zabývat, není pro nás důležitý a zapomeneme jej. Ale znám lidi, kteří si některé sny pamatují hodně dlouho.
Já jsem opačný případ, ráno vím, že se mi něco zdálo, ale obvykle si nepamatuju co, nanejvýš pár detailů.

Další odpovědi
Drap

To se stává všem lidem. Tak je to zkrátka zařízeno. Během noci se ti zdá třeba dvacet snů. K čemu by bylo vše si pamatovat? Za chvíli by jsi měl hlavu plnou informací a těžko bys vzpomínal jak se jmenuješ.

anonym

To, jak píše Drap, že se to stává všem, není pravda. Mně se zdají sny pokaždé když usnu a vzpomenu si i na ně i dlouho po probuzení.