Přemysl

Proč začínají usychat některé listnaté stromy teď v létě?

Letos hodně prší.

Odpovědi
paul1

Všimnul jsem si toho také, asi budou na vině vysoké teploty.

Pepa25

Příčin může být hodně: nemoci, škůdci, sucho …

zjentek

Protože příroda se vlivem člověka začala sama chovat jaksi celkově nepříznivě k němu a to i za cenu vlastní sebedestrukce. V čem asi bude problém? Bádejme, hledejme. Ale všichni.

tvaruzekcz

Svou vinu na tom nese člověk, který sázel některé druhy tam, kde by se nikdy neujaly přirozeně. Takový strom samozřejmě může normálně „fungovat“ po desetiletí, ale pak přijde třeba jen dekáda – která podobně jako teď – „naloží“ rostlinám na bedra takové extrémy, že v nevhodných lokalitách jen těžce přežívají. Je třeba si uvědomit, že běžný listnatý strom o průměru koruny 5 m, plošném průmětu koruny cca 20 m² a objemu koruny cca 100 m³ při dobrém zásobení vodou vypaří v létě denně cca 100 litrů vody – navíc se stromem úzce souvisí i okolní travní porosty – a tím, že tyto porosty neustále sečeme nízko, pak dochází k jejich přehřívání a následnému vysychání půdy a zhoršování mikroklimatu pro okolní stromy.

plebs

U peckovin je to spála

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.