pipi009

proc vznikl manifest ceskych spisovatelu?

Nejlepší odpověď
annas

Více jak 200 českých spisovatelů podepsalo, zaslalo a publikovalo takzvaný manifest českých spisovatelů, který byl adresován českým poslancům ve Vídni, zasedajícím v říšské radě. Tento manifest byl publikován 17.5.1917 a dá se považovat za první oficiální vyjádření nespokojenosti Čechů s přístupem Rakousko-Uherské monarchie k nim.

http://www.svor­nost.com/2013/05­/kalendarium-17-kvetna-1917-manifest-ceskych-spisovatelu/