Putin

Proč všichni nadávají na komunismus a Rusko jen kvůli tomu, co udělal Stalin před více než padesáti lety??

Vždyť za komunismu se měli lidé kvalitněji, tak proč? Vždy když se někoho zeptám proč nesnáší komunismus a Rusko, tak jediné co řeknou je „Stalin“ a „1968“ ..
Doplňuji:
lahny: Díky za odpověď, přesně takhle jsem myslel definici slova „kvalita“ + . Jen prostě nechápu, proč lidé odsuzují celý tento systém jen kvůli jednomu člověku (ano, připouštím, že zde popisuji jednoho z nejhorších lidí vůbec), přece existují i komunisté, kteří nekradou, ale snaží se naopak zabezpečit lid a vlast vůbec.

Nejlepší odpověď
quentos

„Jen“?
Ono vám nestačí, kolik milionů lidí Stalin (a jeho následovníci) nechal zavraždit?
„Za komunismu se měli lidé kvalitněji“? To si děláte p*del?! Kvalitněji jste se měl možná vy, pokud jste byl vysoký komunistický funkcionář. Že teď nemůžete zpět ke korytu, vám patří.

Další odpovědi
anonym

Odpovím z pozice dělníka a člověka žijícího na vesnici.
Za komunistů jsme měli ve vesnici školku, školu, prodejnu Jednoty, každý týden k nám zajížděla pojízdná prodejna masa (a měli všechno), hospodu s tanečním sálem, prosperující družstvo,spojení autobusem na všechny směny, v zimních měsících ráno v 5 hodin protažené všechny cesty a silnici.DNESKA Z TOHO NEMÁME NIC!!!
Budova školy a školky (obě v jedné budově) se rozpadá, v minulosti tam bývaly volby, v dnešní době už troje volby musely být jinde, aby rozpadající se budova nezranila lidi.
Víš, oni ti lidé si nevidí dál než na špičku nosu, protože (a v tom sice mají pravdu) v padesátých letech byl socialismus horší, ale ke konci osmdesátých let se mnoho změnilo a žilo se kvalitněji než dnes.
Za komunsitů jsem byl dělník ve fabrice na tři směny a jsem jím i v této době.Ale tenkrát jsem si za 4 roky z platu dělníka ušetřil na Š 120, dneska si z platu dělníka za 4 roky na Fabii neušetřím.
(Pokud má někdo zájem mohu podat veškeré vysvětlení v čem se mám jako dělník dneska hůř než dřív).
Pro – quentos – .Sice jsem za komunistů někdy stával fronty na nedostatkové zboží, ale jen v loňském roce jsem najezdil na kole 3000 km za scháněním práce a ztrávil více hodin než za celou dobu socialismu scháněním nedostatkového zboží…a to jsem práci nesehnal, protože jsem starý a nikde mně už nechtěli (20 měsíců nezaměstnaný)A také by mně komunisti NIKDY neřekli, ať prodám auto a barák a budu mít z čeho žít (když jsem žádal o sociální dávky).
Komunisti nám sice lhali, ale v líčení kapitalismu NELHALI …bída, bezdomovectví, žebráci, s prosíkem schánět práci a dělat za nelidských podmínek.

gecco

Neshodneme se na tvém základním tvrzení – „za komunismu se měli lidé kvalitněji“.
Podle mne (a nemyslím, že bych s tímto názorem byl osamocen) to není pravda.
O komunismu psát nebudu – v podstatě nikdo neví, co to v praxi znamená.
Rusko?
Ukaž mi na Rusku něco pozitivního, objektivně pozitivního – a o tom pak můžeme polemizovat.
Mimochodem – já na Rusko nenadávám, jen si naprosto nepřeju žít v Rusku či v Ruskem ovládané zemi.

mosoj

  1. Kam budeme patřit po válce rozhodli společně USA, Anglie, Francie a Rusko.
  2. Komunisté v roce 1948 převzali moc legálně . Byla jim předána tehdejší vládou ! Rozhodla o tom většina , stejně tak jako dnes .
  3. Socialismus jako společenské zřízení je vůči většině společnosti spravedlivější než kapitalismus. Lahny má víc pravdy než všichni ostatní dohromady. Bohužel všichni milionáři být nemůžem. Bohatí žijí na úkor chudých, socialismus tomu bránil ale také to nebylo spravedlivé. Tak co s tím jaké jiné společenské zřízení.

V současné době chudí chudnou a bohatí bohatnou na jejich úkor. A šroubovice se utahuje a bude stále utahovat až to praskne.

Ne na Rakousko se nedotáhneme a nemůžou za to komunisti. Jsme k tomu předurčení samotnou EÚ.

mojitek

noo,ono nelze jednoznačně tvrdit že „teď“ je líp nebo „hůř“.Ani před rokem 89 nebylo zas až tak zle(a to jsme nebyli vysocí funkcionáři jak tady někdo píše).Záleží spíš na úhlu pohledu.Samoz­řejmě,že Stalin a jemu podobní se vůbec neměli dostat k moci po válce.Hlavně se nevědělo do 90. let ,že Hitler se Stalinem byli jedna p.del na začátku války.S takovým šmejdem a jeho nástupci jsme se neměli vůbec paktovat,a z toho plyne další vývoj,události jako proces s M.Horákovou­,r.68 atp. Tihleti lidi by se drali k moci i kdyby tady byl kapitalismus.Mi­mochodem- ted je jakobydemokracie a oslavují se tu prachsprostí vrazi jako třeba bratři Mašíni-no hnus.Nebo jak byla potrestána ta co ""soudila"" paní Horákovou?Pro­kurátor si taky v klidu dožil doma-to bych z toho b.il. Jinak z Ruska nepřišlo nikdy nic dobrýho,to je pravda,popravili Romanovce,včetně malých dětí.Jsou všude po světě rozlezlí,a i když mají miliony dolarů na kontech,tak to jsou obyčejní mužici,burani a všichni od nich dávají ruce pryč.

klumprt

Protože komunismus nemůže fungovat, sedmdesátiletý experiment s ním nevyšel a jeho následky neseme dodnes. Kdybychom se po válce nerozhodli tohoto experimentu zúčastnit, byli bychom na tom stejně jako třeba Rakousko. Možná líp.
Experiment s komunismem zanechal hluboké následky nejen v nás, ale hlavně v Rusech, kteří se z něho, zdá se, zdaleka nevzpamatovali a stále blbnou.

Agneta

Vše je manipulovatelné, a proto tolik takových názorů:DDD
Musíš se bavit s rozumnými lidmi, a tam se něco dozvíš, ale co se chceš dozvědět
od prolétů?:DDD

Prolétům je třeba vládnout, a né se zajímat o jejich názory:DDD

ptáč

Pane Putine, na zdraví!
Doplňuji:
Nejste bratr http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/43338 ?

Nazdar Bazar

Udivuje mě, že uvádíte pouze Stalinovo jméno. Vždyť zakladatelem koncentračních táborů v Rusku (GULAG) je Lenin, dalším zajímavým lidumilem byl Felix Edmundovič Dzeržinskij (zakladatel tajné policie ČEKA, předchůdce NKVD a KGB), Chruščov se podílel na zatýkání, deportacích a vyvolání hladomoru na Ukrajině, Brežněv poslal do Československa tan­ky…

A to jsou v záloze ještě zahraniční následovatelé – Mao Ce-tung, Polpot, Gottwald,… Každý po svém a každý v jiném měřítku způsobovali mnohá utrpení obyvatelům svých i cizích zemí. A upřímně věřící komunisté s touhou vytvořit lepší společnost byli v jejich dobách likvidování, zatýkáni a pronásledování stejně jako jejich odpůrci.

Hlada

Úžasný výsledek mediálního vymývání mozků. Ti, kteří minulý režim nezažili a mají jen zprostředkované informace ho většinou odsuzují, ale ti, kteří v něm žili tak jednotní nejsou.

Agneta

lahny >>> pěkný příspěvek, ale ta poslední věta je úplně mimo mísu:DD
Kapitalismus v sousedních zemích osumdesátých let neznal „bídu, bezdomovectví a žebráky“- (a nezná, pokud vím dodnes)ale naopak dělník si tam za dvě výplaty mohl koupit nové auto(dnes za čtyři)- a né za 4 roky, atd.:DDD

ptáč

@lahny autobusy na směny jezdily, ale jak? Bylo možné dostat se do vesnice o víkendu? Jedině jít 5 km pěšky s tím, že mě někdo vzal autem.

anonym

pro ptáč
Ono záleželo na jaké vesnici člověk žil.Také jsme neměli možnost o víkendu se někam dostat, ale více mně záleželo dostat se na odpolední, na noční a zpět z těchto směn.
U nás autobus z odpolední rozvážel lidi do pěti vesnic, v poslední vesnici měl řidič místnost, kde přespal a ráno nabíral lidi na ranní směnu.
TOTO VŠECHNO KAPITALISTI ODBOURALI.A pokud někdo poměřuje životní úroveň počtem aut, tak vězte, že dneska je auto NUTNOSTÍ, protože se mně v několika zaměstnáních ptali, jak budu dojíždět do práce.Když jsem jim odpověděl, že autobusem (to ještě jezdily než je odbourali), tak mně nechtěli vzít, že potřebují flexibilního člověka, který není odkázaný na spoje a může zůstat i několik hodin přesčas s tím, že se nebude vymlouvat že se nedostane domů ze směny.
Takže socialismus dělal všechno pro lidi (myslím tím zvyšování životní úrovně na vesnicích a zkvalitněním služeb na vesnicích)tak tento systém vesnice likviduje a lidi žene do bídy (práce ve velkých aglomeracích kde se bude rozrůstat město, ale okraje republiky budou bez lidí).K čemu nám je x miliontá Praha (či jiné velké město) když Krkonoše, Šumava, Krušné hory budou bez obyvatel?
Komunisti se snažili mít lidi rozvrstvené po celé republice.
Jistě jste viděl film TŘI PŘÁNÍ, o kouzelném dědečkovi.Tam v televizní soutěži pan Brodský říká, jak by se nechalo ušetřit a šaty byly levnější.A tady je přesně to samé.Sice ho tam nenechali domluvit a přenos vypnuli ( u nás by ho tedy nechali dokončit ), ale důsledek by byl úplně stejný.Vyhazov z firmy ( a to by ho ještě firma žalovala o poškození dobrého jména) a určitě ve svém okolí by nenašel práci.A ještě dodatek k tomuto filmu.V dnešní době by tomuto kamarádovi TUPLEM nikdo nepomohl, protože každý se ve firmě bojí cokoliv říci, natož se někoho zastat.V tu ránu by museli z firmy odejít oba.
Dneska se staví průmyslové zóny na kvalitní zemědělské půdě a nakoc se tam NEPRACUJE.
Komunisti když něco postavili (sice to trvalo delší dobu) tak se tam ale pracovalo a ne jako dneska kde v průmyslových zónách (buď jsou prázdné a nebo UŽ PRÁZDNÉ) a žádný podnikatel se tam nehrne.