kostikosd

Proč vlastně spíme?

Rostliny a mikroorganismy nemají mozek a také mají jednou denně stavy, které se podobají spánku. Vědci dokonce zmapovali lidi, kteří nepotřebují vůbec spát a nemá to na ně žádný negativní vliv. Dokonce existuje chlápek který nezamhouřil oko dlouhých 34 let. Takže proč spíme?

Nejlepší odpověď
Edison

Tak tahle tvrzení by bylo dobré podložit nějakými relevatními odkazy (celkem bych si o tom i něco přečet, ale hledat to nechcu, jistě o tom hodně víš, když o tom takový věci píšeš, tak to podlož odkazem). Takhle je to jen plácání do vody…

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sp%C3%A1nek

Další odpovědi
aliendrone

Myslím, že je to evoluční vymoženost v reakci na střídání noci a dne, který příroda využila ku prospěchu organismů.

Hele, kdybys místo spánku regeneroval jako Borgové, nejspíš bys nás po ukončení regeneračního cyklu chtěl ASI MILOVAT! (nebožeby asimilovat?) ;) :D :D

da ny

Když jste si „našel“ popsané informace, tak snadno zjistíte, proč lidé
spí. Tedy, pokud jste to neprobírali ve škole.

elkon

Je to jen můj názor, ale myslím, tělo tak regeneruje a nabírá sílu. Orgány postupně odpočívají a chystají se na další den. Některé orgány i v nočním klidu pracují, jako např. ledviny.