Rokio

Proč mají velcí psi í kratší život než malí psi?

Nejlepší odpověď
annas

"Důvod dřívějšího odchodu velkých plemen není znám. Skutečně. Otázkou rychlejšího umírání u velkých a obřích plemen se paralelně zabývá několik špičkových institucí po celém světě, závěr však zatím není stoprocentní.

V průběhu posledních let vznikly tři rozdílné hypotézy, z nichž jedna říká, že za dřívější úmrtí psů může to, že zkrátka stárnou rychleji, druhá potom tvrdí, že problémem není samotné stárnutí, ale komplikace s ním spojené. Třetí poté vypovídá o zvýšeném riziku předčasného úmrtí psa v průběhu celého života, bez ohledu na jeho věk

Vznikla tím velmi silná závislost mezi dvěma proměnnými. Analýza mimo jiné poukazuje na fakt, že velcí psi stárnou rychleji, takže jejich dospělý život probíhá ve značně rychlejším tempem.

Stručně řečeno – nové poznatky poukazují na možnost, že větší psi se dožívají nižšího věku, protože rostou rychleji, čímž mimo jiné dávají rakovinovým buňkám více prostoru pro jejich rozvoj."

Více v odkazu
https://www.he­llosandy.cz/ma­gazin/proc-se-vetsi-psi-dozivaji-mene-let-12744/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.