Proč v USA a Kanadě nemají skoro v žádné ulici rodinné domky plot?

Zajímalo by mě, proč v USA a Kanadě nemají skoro v žadné ulici rodinné domky žadnej plot, skoro všechny domy vypadají tak jako na fotografii, to Američané ani Kanaďané nemají obavy, že jim kdekdo vstoupí na jejich pozemek, když nemají u domku plot, jako to je běžné kdekoliv v Evropě? Děkuji. Foto Remax

Nejlepší odpověď
led

Nestačí vidieť len jednú stranu, treba si pozrieť aj druhú stranu.
Bežný človek nepotrebuje zábranu proti okoliu, chráni ho zákon, kde aj neoprávnený vstup na takýto pozemok je hodnotený ako neoprávnené narušenie vlastníctva. Ak si uvedomíme, že majú aj zákonom zaručené držanie zbraní, prípadný narušiteľ hazarduje so svojim zdravím, alebo životom.
Ale sú aj ľudia, ktorí na ochranu svojho majetku a osoby vynakladajú nemalé peniaze, zamestnávajú ochranku a ich pozemky a obydlia sa podobajú pevnostiam.

Další odpovědi
autacek

Když vlezeš v USA na cizí pozemek, můžeš chytnout kulku mezi voči. U nás jsou naopak nezvané návštěvy hájeny, dle tojo jestli chtějí něco ukrást, nebo jestli tě chtěj napadnout.

aliendrone

Je to jinak, „domek s bílým plůtkem“ je v emerice doslova ikonický pojem. Nicméně tento plot neslouží primárně k zadržení lidí, nýbrž jako ochrana trávníku/záhonů před zvířaty.

V dnešní době, kdy už většinou nehrozí, že domácí zvířata přijdou spást pečlivě pěstěné květiny se od toho ustupuje, zvláště ve městech, kde to nemá význam.