Lotr2008

Proč už na Android 10 není „Instalace z neznámých zdrojů“?

Myslím ta, které zamezovala aplikacím z neznámých zdrojů instalaci (pokud byla vyplá) – třeba z warez stránek. Co ji nahradilo?

Nejlepší odpověď
anonym

vylepšili to, teď už se to oprávnění neuděluje s platností pro celý systém, ale jen pro konkrétní aplikace které mohou nebo nemohou instalaci dalších APK iniciovat. Takže to povolíš třeba nějakému důvěryhodnému katalogu jako samsung apps nebo amazon app store, ale i nadále to zůstane zakázáno třeba pro běžný webový prohlížeč, nebo nějakou čínskou hru, která by se o něco takového snad chtěla pokusit 🙂 Je to docela dobrý nápad jak ten problém s neznámými zdroji vyřešit, protože dosud platilo že uživatel tenhle přepínač povolil právě kvůli něčemu co nijak škodlivé není, třeba kvůli f-droid katalogu nebo AdAway blokátoru reklam, ale tím to povolil nevědomky vlastně všem aplikacím, právě toto plošné povolení už u android 10 neexistuje, a povolení k instalaci dostanou jen ty konkrétní zdroje, kterým důvěřujete.

anonym

možná namítneš, mohli to vyřešit jako apple a úplně zakázat instalaci odjinud než z oficiálního katalogu, jenže v tom vždycky byl rozdíl mezi uzavřeným světem applu a googlu, google asi nechce být až taková svi*ě, a nechce jako apple prostě bouchnout pěstí do stolu a říci „tak a teď budu poskytovat aplikace já, nebo nikdo !“ Takový google – naštěstí – ještě není, a drží si férový přístup i k poskytovatelům konkurenčních katalogů aplikací, v A10 to spolu s přiměřenou bezpečností docela dobře skloubili.