HeroSciHamst

Proč u lidí, kteří si myslí že zemřou,tak jim „probleskne“ celý život před očima?

Napadají mě důvody jako že je to psychické, jako že se to pořád povídá že se to stane, tak se to nakonec vážně stane, další mě napadlo že by to mohla být určitá reakce na velký strach, i když to jsou všechno jen spekulace.

Nejlepší odpověď
arygnoc

aby vedeli, na čo sa majú vyhovoriť, keď im „ten hore“ povie „mazaj dole“.

ale vážne – jedná sa o sugesciu vyvolanú otázkou „čo ste cítili, videli, počuli?“ – už samotná formulácia otázky predpokladá nejaké pocity.
nepokladám vysvetlenia vykladačov kariet a podobných šarlatánov za nejako smerodajné (je to obyčjaný populizmus, snaha i ukázanie sa, >slávu<) – som zmierený s tým, že nevieme, čo si ne/myslí umerajúci.

tí, ktorí skutočne zomreli, nám už nič nepovedia – takže to ostáva tajomstvom, či je ten odchod bezmyšlienkový alebo plný pátosu.

;-Q

Roman71

Myslím, že tohle by mohlo mnohé zajímat. Je to výsledek vědeckých pokusů a chování mozku v okamžiku, kdy člověk umírá:

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/310384-posledni-vykrik-mozku-vedci-odhalili-tajemstvi-prozitku-klinicke-smrti.html

Agneta

Proč -proč? Proč nás tady strašíš s horrorem? :D
Určitě bys měl lepší otázky…:D

HeroSciHamst

No asi i jo, jen by mě to zajímalo :D