Avatar uživatele
HeroSciHamst

Proč u lidí, kteří si myslí že zemřou,tak jim „probleskne“ celý život před očima?

Napadají mě důvody jako že je to psychické, jako že se to pořád povídá že se to stane, tak se to nakonec vážně stane, další mě napadlo že by to mohla být určitá reakce na velký strach, i když to jsou všechno jen spekulace.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3303 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

Odpoveď byla označena jako užitečná

aby vedeli, na čo sa majú vyhovoriť, keď im „ten hore“ povie „mazaj dole“.


ale vážne – jedná sa o sugesciu vyvolanú otázkou „čo ste cítili, videli, počuli?“ – už samotná formulácia otázky predpokladá nejaké pocity.
nepokladám vysvetlenia vykladačov kariet a podobných šarlatánov za nejako smerodajné (je to obyčjaný populizmus, snaha i ukázanie sa, >slávu<) – som zmierený s tým, že nevieme, čo si ne/myslí umerajúci.

tí, ktorí skutočne zomreli, nám už nič nepovedia – takže to ostáva tajomstvom, či je ten odchod bezmyšlienkový alebo plný pátosu.

;-Q

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?HeroSciHamst Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Roman71

Myslím, že tohle by mohlo mnohé zajímat. Je to výsledek vědeckých pokusů a chování mozku v okamžiku, kdy člověk umírá:

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/310384-posledni-vykrik-mozku-vedci-odhalili-tajemstvi-prozitku-klinicke-smrti.html

před 3302 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

Proč -proč? Proč nás tady strašíš s horrorem? :D
Určitě bys měl lepší otázky…:D

před 3303 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
HeroSciHamst

No asi i jo, jen by mě to zajímalo :D

před 3303 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek