MonkeyKing

Proč skupina Daft Punk nechce ukázat své obličeje?

Proč skupina Daft Punk nechce ukázat své obličeje, když si na internetu můžete najít jak vypadají?

Odpovědi
marci1

V době prvního alba Homework si duo vytvořilo image robotů, kvůli které mělo na propagačních materiálech i koncertech masky robotů. Pokud nenosili masky, byli raději nahrazeni animací (The Work of Director Michel Gondry DVD), nebo si nechali tváře digitálně zamaskovat. Existuje jen málo fotografií Daft Punk s odkrytými tvářemi (jednu nekvalitní lze vidět v bookletu alba Homework).
Ve známějších letech po vydání alba Discovery byli jako futurističtí roboti na fotkách pro veřejnost, v rozhovorech, na koncertech i ve videoklipech. Autorem robotích kostýmů je firma Tony Gardner's Alterian, Inc. Thomas Bangalter jednou vysvětloval: „Nechtěli jsme se stát roboty. Byl to incident ve studiu. Pracovali jsme na sampleru a přesně v 9:09 ráno 9. září 1999, to vybuchlo. Když se nám vrátilo vědomí, zjistili jsme, že jsme se stali roboty.“ Ve skutečnosti prý nosí masky kvůli své stydlivosti.
Wiki