Proč Škodovka neexportuje škodovky do USA a Kanady?

Zajímalo by mě,proč se naše národní automobilová značka Škoda vůbec neexportuje do USA ani Kanady, nikde jsem se nedočetl, že by tam nějaké škodovky (Fabia, Octavia, Yeti, Superb, Kodiaq) někdy jezdily nebo že by je Američané a Kanaďané vůbec znali, myslím, že by Škodovka v USA i Kanadě uspěla na jedničku! Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

To je dlouhodobý problém, Wolkswagen je tak trochu jako sovětský svaz. Ten tehdy také bránil členským státům vyrábět ty nejsilnější lokomotivy protože v rámci Perestrojky bylo dáno, že nejsilnější a nejluxusnější stroje bude vyrábět přímo Rusko a nikdo jiný. Sověti z Wolkswagenu to mají nastaveno velmi podobně, značka Wolkswagen má být nositelem luxusu a drahých úspěšných vozů, zatímto Škoda má jen paběrkovat a vymetat sektor levných vozů přičemž nebude vadit že se o její jméno budou otírat náročnější motoristé, značku WV to nepoškodí, proto si Wolkswagen nechává původní jména značek aby je mohl cílit na méně lukrativní trhy a aby hlavní značku nepoškodily případné aférky vyplývající třeba z nízkonákladové výroby. Potíž je, že Škodovka to ne a ne pochopit. Škoda se se svými vozy stále cpe do hlavní oblasti příjmu WV a co je horší, mnohem levnějším superbem parazituje na špičkových limuzínách mateřské značky. To je mimo jiné důvod proč má škodovka v rámci koncernu velmi omezené možnosti exportu a je to nejspíš i důvod proč se bude neustále potýkat s odporem a omezeními ze strany koncernu kdykoliv se pokusí vyrábět něco kvalitního a úspěšného, od škodovy se čeká že bude vyrábět nic moc kvalitu za co nejnižší možnou cenu a vymetat jen předem stanovené trhy kde se nedaří značce WV, tam kde se značce WV daří uchytit by měl být podíl škodovky omezen nebo zcela zastaven její export do dané oblasti … je třeba se smířit s tím, že Škodovka prostě už není svým pánem, dávno ne. Jejím posláním je vymetat kouty s pavučinami, nebo zcela zaniknout …

Další odpovědi
Mc Merkurion

… vemu to jedním vrzem, i e tou předešlou otázkou: „Proč nejsou škodovky v USA a jak to, že je tam i tak milují?“ http://www.for­bes.cz/proc-nejsou-skodovky-v-usa-a-jak-to-ze-je-tam-miluji/ … počti si …

Emefej

Škoda jako součást v USA zkompromitovaného koncernu VW by to asi neměla jednoduché.

Muffz

V USA hlavně jsou lidi zvyklí na kvalitní auta s kvalitními motory, takže by si Škodovka našla uplatnění možná tak u důchodců. Tam jedou Fordy, Chevrolety, Nissany, Hondy, Jeepy, prostě auta, u kterých víš, že přežijí garančku po prvním roce.

PS: Pro škodovkáče, co mě budou chtít teď ubít, taky mám doma Octávku a šichtovního Rapida, ale s Hondou se to nedá ani srovnat.