Martinos1337

Proč si o sobě vysokoškoláci myslí, že jsou inteligentní?

Když průměrné IQ vysokoškoláků je jenom 110–115(a to znamená, že nemalé procento je pod tou hranicí, pokud je to průměr. Rozložení bude tak stejné jako v normální populaci), takže většina z nich není inteligentní?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Jak můžete vědět, kdo z vysokoškoláků e považuje za inteligentního?

Někteří možná ano, jiní jsou naopak skromní, takže nemůžete zevšeobecňovat.
Vy znáte všechny vysokoškoláky?

Vy si to myslíte, tudíž jste měl otázku formulovat jinak.

Já si to nemyslím, protože někteří studenti na VŠ končí, někdy nezvládají nároky, nastolený režim , neumí se učit, bohužel i někdy mají smůlu atd.
To se také stává a zahořknou.

Ale neměřila bych inteligenci podle IQ, protože inteligence není je skládání obrázků v různých IQ testech.

Navíc IQ je jen číslo, které měří jen část inteligence, protože existuje nejméně 8 druhů inteligence., ty IQ neprokáže.

Na toto téma je několik otázek v archivu.

Např. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ovlivnuje-nejak-rodny-jazyk-prirozenou-inteligenci-cloveka

Další odpovědi
Emefej

Proč si o vysokoškolácích myslíš, že si to o sobě myslí?

anonym

Proč škatultovat? Člověk se stále učí a IQ bych bral s rezervou.

anonym

Základní předpoklad pro VŠ není zavratná inteligence, ale vlastně jenom dobrá pamě, píle a disciplína, s těmi se našprtáte a prolezete to.

quentos

Inteligence je složená asi ze sedmi částí, z nichž některé lze získat. Třeba četbou. A bez načtení hory literatury VŠ neprolezeš.
… vynechávání čárky před „že“ tím pádem o velké inteligenci nesvědčí, takže to se teda ptá ten pravej.

mosoj

A nejsou? Až na výjimky, protože absolvovali, musí být.

Outsider

Protože na to mají papír…

Dochy

Většina není nějak extrémně namyšlená. Ovšem pokud by si o sobě mysleli, že jsou blbí, ani by se na VŠ nehlásili, protože pokud by nebyli úplně blbí, pochopili by, že je to jen ztráta času.

A různé školy vyžadují různé předpoklady. Na technické školy zpravidla nestačí jen píle a paměť a myslím, že podobně to bude i u těch ostatních.

Martinos1337

quentos: Ona tam ta čárka je, jen tvoje inteligence ti jí nedovolila spatřit.

Emefej

Ta čárka tam je, protože ti jí tam quentos doplnil!

led

vynechanie čiarky nemusí svedčiť o veľkosti inteligencie, ale o neznalosti, nepozornosti alebo lajdáctve. Alebo je to „umelecký“ zámer, čo nie je pretože by boli vynechané všetky! čiarky. Jednoducho svedčí o pisateľovi, ako o človeku…

Martinos1337

Tak.. On žije v iluzi že čim více se šprtá, tím je inteligentnější a zvyšuje se mu IQ. Stejné iluze má velká část vysokoškoláků.

anonym

Jak můžete posuzovat na základě jednoho případu?Sumasu­márum, člověk není automaticky vzdělaný, když vystuduje VŠ. Je to o člověku. Na druhou stranu, pokud vystudoval, svědčí to už o tom, že má vůli a touhu se vzdělávat.

led

alebo, preto, že musel vyštudovať. aj to sa stáva.

anonym

To také.