Avatar uživatele
Jack 12323

Proč si lidé kupují značkové oblečení?

Zajímavá 0 před 1653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

  1. pro samu značku (záležitost reklamy, statusu …)
  2. protože ho považují za kvalitnější, hezčí, módnější …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

většina asi proto, že si tím zvyšují své sebevědomí – hele, já mám značkové hadry, já na to mám, tak záviď…u teenagerů je tomu tak určitě …
a někteří proto, že si myslí, že je kvalitnější, což ale není vždy pravda, protože i značky šijí ve stejných „rozvojových“ zemích jako neznačky…proč si myslíte, že je tolik padělků?..no protože jsou ze stejné továrny .-))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Zřejmě se jim líbí. A je to přece každého věc, co si za své peníze kupuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Protože neznačkové oblečení nosí dle jejich názoru jen „socky“ a bez značky by se cítili „trapně“. A výrobci a prodejci si mnou ruce. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Protože chtějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Chteji byt neco vic.
Veri, ze to je kvalitnejsi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Aby jim bylo teplo Jacku!

(Aby plnilo svůj účel. (;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Chtějí být hogo fogo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Protože na to mají a potřebují se předvádět. To v případě, že nic jiného nenosí. Já např. mám pár značkových věcí, ale důvod byl čistě praktický. V dané chvíli mi to pro ten který účel vyhovovalo, protože nic jiného nebylo k mání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Můžeme si namlouvat, že jim jde o kvalitu, ale ve skutečnosti je za tím obyčejná touha působit majetně a náročně. Šaty dělají člověka, říkávalo se… dnes by se to asi dalo poupravit dobovému slangu na: „značkové zboží dělá lepšočlověka“ 🙂 Je to samozřejmě jen iluze, ale těm lidem stačí, rostou tím totiž na stupnici osobních kvalit u těch, kteří také uznávají onu pochybnou „hodnotu“ předražených značek.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Navíc, je vždy mnohem jednodušší a pohodlnější posuzovat kvalitu zboží podle věhlasu značky než podle skutečných technických parametrů, který takový následovník všeho značkového vlastně ani rozumět nemusí, což je pro spoustu lidí velmi pohodlné.

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Sice to v důsledku vůbec nevede k tomu že používáte kvalitnější zboží (napříkad časopis dtest v porovnávání zboží všeho druhu pravidelně dokazuje že nejdražší často může znamenat i nekvalitní), ale alespoň lidé v sobě alespoň živí tu iluzi a to jim prakticky stačí.

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek