Jack 12323

Proč si lidé kupují značkové oblečení?

Nejlepší odpověď
Pepa25

  1. pro samu značku (záležitost reklamy, statusu …)
  2. protože ho považují za kvalitnější, hezčí, módnější …

Další odpovědi
Funna

většina asi proto, že si tím zvyšují své sebevědomí – hele, já mám značkové hadry, já na to mám, tak záviď…u teenagerů je tomu tak určitě …
a někteří proto, že si myslí, že je kvalitnější, což ale není vždy pravda, protože i značky šijí ve stejných „rozvojových“ zemích jako neznačky…proč si myslíte, že je tolik padělků?..no protože jsou ze stejné továrny .-))

Drap

Zřejmě se jim líbí. A je to přece každého věc, co si za své peníze kupuje.

marci1

Protože neznačkové oblečení nosí dle jejich názoru jen „socky“ a bez značky by se cítili „trapně“. A výrobci a prodejci si mnou ruce. 🙂

Lgee

Protože chtějí.

Lukasy

Chteji byt neco vic.
Veri, ze to je kvalitnejsi.

zjentek

Aby jim bylo teplo Jacku!

(Aby plnilo svůj účel. (;)

df

Chtějí být hogo fogo.

elkon

Protože na to mají a potřebují se předvádět. To v případě, že nic jiného nenosí. Já např. mám pár značkových věcí, ale důvod byl čistě praktický. V dané chvíli mi to pro ten který účel vyhovovalo, protože nic jiného nebylo k mání.

anonym

Můžeme si namlouvat, že jim jde o kvalitu, ale ve skutečnosti je za tím obyčejná touha působit majetně a náročně. Šaty dělají člověka, říkávalo se… dnes by se to asi dalo poupravit dobovému slangu na: „značkové zboží dělá lepšočlověka“ 🙂 Je to samozřejmě jen iluze, ale těm lidem stačí, rostou tím totiž na stupnici osobních kvalit u těch, kteří také uznávají onu pochybnou „hodnotu“ předražených značek.

anonym

Navíc, je vždy mnohem jednodušší a pohodlnější posuzovat kvalitu zboží podle věhlasu značky než podle skutečných technických parametrů, který takový následovník všeho značkového vlastně ani rozumět nemusí, což je pro spoustu lidí velmi pohodlné.

anonym

Sice to v důsledku vůbec nevede k tomu že používáte kvalitnější zboží (napříkad časopis dtest v porovnávání zboží všeho druhu pravidelně dokazuje že nejdražší často může znamenat i nekvalitní), ale alespoň lidé v sobě alespoň živí tu iluzi a to jim prakticky stačí.