Avatar uživatele
RyuzakiKate

Jak je možné, že existují obchody, které prodávají prošlé zboží?

Chápu, že jsou cílené na sociálně slabší občany, ale zajímalo by mě, jak je to ošetřeno zákonem, protože jsem nedávno do jednoho takového obchodu nahlédla a byla tam i spousta jogurtů, sýrů apod., které bych po prošlé trvanlivosti opravdu nejedla. Asi bych se „nebála“ těstovin a např. luštěninových konzerv či různých marmelád a laskomin, které jsou nadopované cukrem a éčky, ale u těch ostatních věcí bych si to vážně nelajzla…

Zajímavá 0 před 939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Já se naopak divím tomu, proč obchody nesmějí prodávat prošlé potraviny normálně. Jejich vyhazování považuju za neekologické plýtvání. Datum doporučené spotřeby je s obrovskou rezervou. Mám vyzkoušené, že i mléčné výrobky, které jsou zabaleny hermeticky, jsou naprosto v pořádku i po měsící po datu spotřeby. U suchých potravin není ani rok žádná míra.

Upravil/a: Hlada

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Rokio Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Něco se prodávat smí, a sice zboží označené minimálním datem trvanlivosti. Jinak je to trochu složitější a bude lepší přečíst si rovnou odkaz:
https://www.pro­zeny.cz/clanek/lev­nejsi-ale-prosle-jake-potraviny-nikdy-nejist-po-zaruce-44988

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RyuzakiKate

@Hlada: Myšlenka je v pořádku, obchody často dávají do slevy věci, kterým se třeba blíží spotřeba (Albert, Tesco), občas ale nabízejí i potraviny, na kterých je plíseň nebo často i mouku, která je napadená zavíječi… Co se týče třeba luštěnin, po delším skladování už se může stát, že se neuvaří do měkka a budou pořád tvrdé. Jinak s doporučenou spotřebou souhlasím, ale zase jak u čeho. Riziko bych hledala zejména u masových konzerv, vajec, jogurtů apod.

Nový příspěvek