Avatar uživatele
Zlatý

Proč sedí zajíček v své jamce?

...sám? Straní se kolektivu? Sleduje tím něco?
Další záhada - proč v jamce,když každý,řádně vyškolený králík obývá noru?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Proč sedí v jamce, se nedovíme, sám nám to nepoví, protože zajíčků je málo. Je opuštěný v širém poli, protože jeho kamarádi skončili někde na pekáči. Nemá důvod si vyskakovat.
Třeba je to tak. Zajíček samotář, smutný zajíček. Proto si jamku sám udupal, vystlal senem. Když vykoukne, má rozhled na všechny strany. Uvidí-li dvounohého nebo čtyřnohého nepřítele, schová se a sedí potichoučku, ani nedutá. Bojí se zla, které je kolem ...
Králík není tak skromný jako zajíček, takže si vybral lepší obydlí, ale okolí si tolik nevšímá.
Brzy ale oba vylezou ze svého poelíšku jsou totiž symboly jara, Velikonoc, úrodnosti a nevinnosti.

To je jako s lidmi, někdo je skromný, jiný potřebuje víc a je věčně nespokojený... Je těžké změnit něčí povahu a zvyky...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

tato říkanka, či písnička vznikla v Čechách. Z toho je celkem jasné, že když se rozhlédl okolo sebe, tak mu do skoku mop nebylo,

P.S. Zajíc je jiné zvíře než králík. A na rozdíl od králíka , nežije v noře. Jen si ušlape a uleží v lese , nebo v trávě svůj pelech. Takže jamka je na místě.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak zaprvý tu motáš dvě různý věci. Zajíc a králík jsou dva různé živočišné druhy. Králík divoký obývá nory. Zajíc divoký obývá puze různé terénní sníženiny nebo hustší křovíčka - proto ta jamka.
A za druhý samečci, jak u králíka, tak u zajíce, jsou samotáři a společnost vyhledávají pouze v době rozmnožování a samozřejmě společnost dámskou.


Avatar uživatele
Zlatý

No je to překlep - správně je to, zajíček sedí na své jamce sám.
Začátek se datuje do prvních erotických fotografií, kdy manželé ukrývali před manželkami různé fotografie. Toho si všiml jeden fotograf a fotomodelky začal odívat do zaješích slechů (uší) a fotoobjekt doplnil ještě nějakými oděvnými drobnostmi.
Pánové potom si klidně fota prohlíželi i před svými manželkami (přeci jenom na dálku od kamen nebylo na fotce vše vidět) a vzdychali - "zajíček sedí na své jamce sám a já ubožák ... ".

A detailík - zajíc papírově není divoký, ale polní a nedělá si nory a žije ponejvíc životem svoboného mládence či svobodné ženy. Králík je divoký a dělá si nory a žije v grupě.


Avatar uživatele
Bronzový

Stará říkanka ze školky, vytvořená tak aby se dítě ve středu skrčilo a dělalo ukazováčky u hlavy ouška zajíčka a ostatní děti se točily v kruhu kolem. 4 leté dítě o přírodě moc neví, ale zajíček v něm probouzí příjemné starostlivé pocity a chce ho také dělat a tak v pomalém tempu si učitelky oddechnou a děti protáhnou kosti.
V principu je zde nejdřív myšlenka "děti potřebují pohyb...", milý taneček je dobře naladí, naučí se držet za ruce a překonají tak ostych a jak je donutit udělat dřep a ještě v něm vydržet?
želva se nehodí a kolik dětí ví co je želva..a pejsek taky moc neposedí...zajíček je ideální, v jamce sedí rád, nesmíme dupat abychom ho nevyplašili...
otázka proč se velikonoční zajíc změnil na Kinder-vajíčko mi připadá složitější :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Je to Zajíc jamčák. Zajíc divoký žije v noře.


Avatar uživatele
Bronzový

Bojí, bojí a hlídá okolí!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

fcoop

To je tak - od rána mi ta ptákovina zní v hlavě a nemůžu se jí zbavit.
A chybička se vloudí - králík,nebo zajíc......

Avatar uživatele
Zlatý

venkovan

Dokud nesedí na pekáči, tak to je fakt problém.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 788
Zlatý annas 588
Zlatý beer 515
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 379
Zlatý www 358
Zlatý Kepler 279
Zlatý marci1 276
Zlatý gecco 235
Zlatý quentos 188

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.