Proč se vyrábí silná a rychlá auta,když…

… je rychlost na silnicích a dálnicích ohraničena?

Nejlepší odpověď
Alesh

  1. Je to dáno historicky, že se ta meta stále posouvala, ty nejsilnější si stejně mohla koupit jen hrstka lidí a v kombinaci s minimálním provozem a nízkými pokutami, to v podstatě bylo tolerováno. Což v podstatě platí dodnes.
  2. Síla není jen o rychlosti, ale i o zrychlení, takže máš silné auto, jeden ve vesnici 50, na konci vesnice na to šlápneš, 90 tam máš hned, předjedeš pár aut, co tak rychle neakcelerují.
  3. Jsou místa, kde můžeš legálně jezdit neomezeně (německé dálnice, uzavřené okruhy).
  4. Někomu stačí jen machrovat s tím, že prostě má ty koně pod kapotou. Výkonný motor bude zajímavý i svým zvukem a můžeš to s ním šolichat po městě a balit na to báby. 🙂
  5. Vyrobit auto, které má maximálku přesně 130, by bylo zbytečně komplikované (nutná instalace omezovače) a může nastat situace, kdy zkrátka je nutné porušit maximální dovolenou rychlost (odvoz člověka do nemocnice apod.)

Další odpovědi
iceT

Zajímavý dotaz…
To mě připomělo jednu reportáž-za jak dlouho dojedu z Prahy do Brna,když pojedu povolenou rychlostí a za jak dlouho,
když pojedu jak blázen.
Tehdy tam zastavili maníka v autě nevím za kolik peněz,a ptali se proč jedete tak rychle?Maník jim odpověděl něco v tom smyslu,že když jeho auto může jet rychlostí přes 280km\h,proč by se měl plazit jak šnek.

Když rodiče mají na to,aby syna vybavili v 18 letech nějakým podobným modelem,pak se není co divit,že je na silnicích tolik mrtvých,leckdy docela mladých lidí.Mladý muž si je jistý,že zvládne všechno,že je Bůh,ale pokud to není vyježděný řidič se zkušenostmi,tak podle mě nemá co jezdit jak dobytek.A jsme zase u toho-proč nejezdit tak rychle,když to moje auto dokáže?

mj81

A rychlost na dálnících třeba v Německu omezená není. Tam mají tuším jen rychlost doporučenou.

hanny 2

Tahle otázka mně už také mnohokrát napadla.Asi aby se mohli porušovat předpisy a výrobci se trumfovali v dokonalosti.

fcoop

Možnost zisku + bohatí snobové = superauta.

Rocker

Když máš peníze na silné rychlé auto,máš i na to,aby sis zaplatil ježdění na okruhu.Vím o lidech,kteří jedou na víkend třeba do Francie,manželka si nakoupí ,manžel se vyřádí na okruhu.

DDarent

Ty auta, nejsou dělaná na dálnice v čechách, ale na dálnice, ve kterých neni určená nejvyžší rychlost, takže tam můžeš jezdit třeba 500MPH.
Taky porovnej, když řekneš, že máš Ferarry FXX nebo žigulika!!!!!

anonym

Dobrá otázka. Já si myslím, že taková auta se vyrábí hlavně kvůli tomu, že stále existuje spousta lidí, kteří si je rádi koupí. Já osobně bych si žádné rychlé auto asi dovolit nemohl, ale nedávno jsem měl možnost se jedním takovým projet a byl to super zážitek. Měl jsem ho půjčené. Půjčila mi ho tato půjčovna luxusních vozů: https://www.za­bavnevozy.cz/ Úplně chápu, že si člověk, který má spoustu peněz takové auto koupí.