Sopka

Mrtví na silnicích

Proč na silnicích u nás umírá taková spousta lidí?

Jsme bezohlední ke druhým lidem , a máme radost z neštěstí druhého ,

nejsme schopni veřejně odsoudit lumpy , ale kde to všechno začíná…

Mirlin

Nejlepší odpověď
mirlin

Nejsou a to myslím i pro obyčejné řidiče postaveny okruhy,kde by se nejen vyřádili,ale hlavně „zdisciplinovali!!“

Automobily jsou překrásné flotily,ale jejich bezpečné ovládání je pro člověka neuskutečnitelné.

Další odpovědi
anonym

Lidé jsou k sobě navzájem netolerantní, bezohlední, sobetští, nedisciplinovaní a mají sklony k násilí a agresivitě. Tyto vlastnosti si bohužel s sebou berou i za volant. Navíc k tomu špatný stav silnic, horší technický stav vozidel, drahé pohonné látky a celkově drahý provoz vozidel, takže mnoho lidí šetří, jezdí co nejméně a chybí jim praxe. Navíc se šetří na vhodných pneu, snaží se protlačit přez známosti na STK každý vrak. Mladí mezi sebou soutěží a staří se učili jezdit za komoušů na Š 105 a těžko si zvykají na stará kolena na silnější vozy a provoz ale i na další změny ( změny přednosti, víceprodouvé vozovky, kulaté objezdy…)

odpomass

Především lidé za volantem nedělají, co mají a dělají, co nemají. V tom bych viděla příčinu…
Každý by měl především začít u sebe. Začíná to už v mládí – děti se v kolektivu snaží prosadit/předvést, jenže mnohdy jim nedochází, že v dnešní době je raritou a skutečnou osobností ten, kdo se chová slušně. Nejlepším receptem je chovat se vzorně a ostatní hloupé, agresivní a bezohledné lidi ignorovat. Pokud nebudou mít publikum, nebuou mít ani chuť předvádět se…

anonym

Tak na to by jsi se měl(a) hlavně zeptat těch co mají pár měsíců nový řidičák a hned si myslí, že umějí dobře jezdit a proto jezdí velkými rychlostmi.
To je ten první důvod.A druhý vidím v tom, že naše silnice nejsou stavěné na tak silná auta (málo rovinnatých úseků a samá zatáčka).Každý si myslí, že tou rychlostí tu zatáčku projede, ale nepočítá s tím, že třeba vynáší a dostane se do druhé poloviny vozovky.
A hlavně chybí větší tresty za alkohol, drogy a ježdění bez řidičáku.OKAMŽITĚ A NA MÍSTĚ ZABAVIT AUTO a buď ho prodat v dražbě a nebo vyplatit ale s tučnou pokutou.

Funna

a nemyslím si, že je jich víc vzhledem k zvýšení počtu automobilů…a jestli narážíš na tu havárii na rally, tak to byla prostě jen blbá náhoda…diváci si pořád neuvědomují, že takový těžký kolos jako je auto dokáže „letět“ i několik desítek metrů…

[VorteX]

Většinou se mi zdá ,že je to kvůli mladým lidem za volantem … Co požily alkohol atd… To je můj názor

anonym

Hlavně nezkušenost, mladých čerstvých řidičů, chodci, kteří si myslí, že mají před všemi přednost...........