Avatar uživatele
Zlatý

Proč se všude krade ?

U mobilního oprerátora mám tento měsíc ještě 450 Kč neprovalaného kreditu v rámci paušálu.Měsíční období již bude končit, takže většinu kreditu si ukradne operátor aniž by poskytl nějakou službu. Převádí se jenom část kreditu.
Volal jsem na info linky RWE a Pražské plynárenské.
Tyto hovory nejsou strhávány z kreditu ale jsou účtovány navíc. Lze toto počínání nazvat jinak než další sprostá zlodějna ?
¨
Navrhuji rozšířit tématické okruhy na Odpovědích o téma " zlodějny a jiné radosti ". Bude určitě hodně vytížené.
Doplňuji:
Conchus: Když nevíš o co jde, raději neodpovídej. Já jsem se vlastně ptal na to, proč se volání na čísla 8 .... nestrhávají z kreditu. Jaký důvod asi může být, že .Vím o co jde, jde o zlodějnu a ty to ve smlouvě také nemáš.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Musím podpořit mosoje. I některé smlouvy, které víceméně musíme podepsat jsou ve své podstatě zlodějské.
A výhled je takový, žese to asi brzy nezlepší, spíše naopak

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Máš pravdu a také si účtují SMS ze zahraničí mimo paušál. Já to řešil tak,že jsem z paušálu 350 Kč přešel na 120 Kč a mám to vyřešené!


Avatar uživatele

Mosoji měla jsem s mobilem podobný problém. Nejhorší bylo, když se mi "zasekávala" čísla a pořád dokola mobil vytáčel hovory s 8 a 9 na začátku (viz speciální čísla a jejich účtování). T-Mobile mi tvrdil, že je to porucha telefonu a že oni za nic nemohou. Zvláštní bylo, že se mi to stávalo i v době, kdy mobil ležel na stole v kanceláři. Najednou začal vyťukávat čísla a bylo hned veselo. Nepomohla žádná opatření, co mi operátor navrhoval a účtovaná částka byla hned o 3 tisíce vyšší, za službu, kterou jsem nevyužila. Konec tomu udělalo definitivní zablokování speciálních telefonních čísel na základě písemně a doporučeně poslané žádosti. (Při telefonickém požádání mi vždy po měsíci zablokování zrušili a já o tom samozřejmě nevěděla a telefon přestala hlídat.) Zvláštní je, že od té doby je mobil v pohodě a žádné samostatné akce už nevykazuje. Divná chyba techniky, když si na tom někdo nahrabal,že? A pro ty dva nevěřící Tomáše dole - hoši, buďte rádi, že jste těmihle zkušenostmi neprošli. Věřte tomu, že kradou. Smlouvou to není, ale systémem odírání zákazníků, nečestností, chamtivostí a hrabivostí.
Jo a ještě na tu první otázku - odpověď je:
Krade se proto, že pro spoustu lidí je to jednodušší, než se živit poctivě.
Kdyby platilo jako dříve, že krást je hamba, asi by to vypadalo jinak.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano krade se, ale i dříve se kradlo všude. Ovšem teprve pan Klaus a někteří další otevřeli pomyslnou Pandořinu skříňku, když akcentovali blahodárné účinky tajemné ruky trhu a přestali rozeznávat čísté a špinavé peníze.
Z obchodních vztahů se zcela vytratila zásada, že každý obchod musí být uzavřen tak, aby spokojeny byly obě strany a namísto toho se mottem stalo rčení, co není zakázáno je povoleno.
Na směšnou úroveň poklesla vymahatelnost práva a zcela bezvýznamnými pojmy se staly výrazy jako dobré mravy, morálka a etika. Slušnost novodobé bandy šejdřířů a šizunků považují za slabost a slabí a nemocní jedinci jsou odstrčeni do příkopů. I když asi není co, tak dnes malinko závidím Slovákům, alespoň čas budou žit v naději.


Avatar uživatele
Pokročilý

Není to krádež, pouze sis vybral špatný (pro tebe nevýhodný) tarif, se kterým nejsi spokojený.


Avatar uživatele
Pokročilý

Proč se krade? Protože je všechno drahý. Já osobně mám normální dobíjení na mobil a jelikož skoro nevolám a nepíšu, jsem naprosto spokojená. Na sms můžu použít i ICQ a značně ušetřím. :)


Avatar uživatele
Bronzový

Myslím, že všude se nekrade. Ty jsi jenom špatně přečetl svou smlouvu s operátorem. Musíš se víc snažit.


Avatar uživatele
Bronzový

To jsou ty smlouvy, kdy se převádí max měsíční hodnota kreditu. Také jsem se spálil. Operátor na to výslovně neupozornil. Jediná možnost je snížit, pokud to jde a nebo jiný tarif.

Ty barevné linky jsou fakt podraz na spotřebitele. Tváří se jako levné, ale platíš. Pokud není začátek 800, tak se snažím vyhledat běžné číslo a na to volat. Mnohdy však dostanu od poskytovatele služeb odpověď, abych volal na zákaznickou linku a tak to řešim internetem.

Zde opravdu platí staré dvakrát měř a jednou řež.
Opravuji: 10x si prověř na které číslo budeš volat a pak to vyřeš mailem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Je tu někdo kdo má ve smlouvě napsáno že se mu hovory na čísla 8xxx .... nebudou strhávat z kreditu? Podle mně to se smlouvou vůbec nesouvisí a pokud to ve smlouvě je, Chtěl bych vidět toho, komu se tyto hovory z kreditu strhávají. Nemluvím o předplacené kartě!!!
To za prvé !
Za druhé! Mně ale zajímá důvod proč to tak je a ať přemýšlím jak přemýšlím
vychází mně že to je zlodějna do prava i do leva. Smutné je že je zde snaha to ještě omlouvat!!!!!

Avatar uživatele

anonym

Mosoji, ve smlouvě to opravdu nikdo nemá. Tzv. speciální čísla, to mají být údajně společnosti, kde jejich služba je zajišťována automatem a jedná se o společnosti, které mají poskytovat převážně různé nebankovní půjčky, nabízejí zboží a pod. Jeden impuls si účtují v částce kolem stokoruny.
Mně nepomohlo ani to, že můj telefon nikdy takový hovor nezaznamenal. Ve vyúčtivání však tyhle hovory byly přesto, že jsem mobil stihla včas popadnout a vyndat z něj baterii, než se číslo dovolilo. Ve vyúčtování to stejně bylo jako uskutečněný hovor. T-Mobile se hájil tím, že jsou to hovory pro jinou společnost a že zde oni "pouze" vyúčtovávají hovorné jinému poskytovateli.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Nedávno jsem to zde dával. Tak ještě jednou pro ty co neví co to jsou barevná čísla.
O cenu mně nejde!!
Jde mně o to, proč se tyto hovory nestrhávají z kreditu. Navíc čísla 8xx...
nejsou barevná čísla. Na nich fungují zákaznické linky pojišťoven, a havarijní linky dodavatelů energií. Ty si přeci nebudu blokovat.

http://leteckaposta.cz/…

Avatar uživatele
Bronzový

Mapel

Mosoji, čísla začínající na 8xx jsou opravdu barevná a mají přidělené barvy. Někde v poznámkách mám napsáno přesné rozlišení. Pokud to najdu, tak ti to pošlu.

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Nic mi neposílej a přečti si rozbor časopisu Dtest, který uvádím v odkazu na Letecké poště.
Navíc mně je to jedno jestli jsou barevná nebo černá. Já nemám provolaný kredit tak ať si to operátor ztrhává z kreditu. Není jiné zdůvodnění pro takovéto jednání než zlodějna a hned nadvakrát. Jednou operátor sebere neprovalaný kredit a po druhé si hovor naúčtuje.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.