luckykubrt

Proč se všechno kazí?

Potraviny, spotřebiče… vše má nějakou určitou životnost. Proč nevydrží věci déle?

Čím by se lidé živili ? No přece tím nezkaženým jídlem, které by se muselo vyrábět tak jako tak. a nebylo by to lepší ? Člověk přece není robot, aby pořád jen dřel.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak zrovna u potravin je divné, když vydrží podezřele dlouho, to zavání minimálně nějakou chemií. U spotřebičů je to tak trochu naopak, pokud se moc brzy pokazí, je to zpravidla způsobené nekvalitou a mnohdy zcela záměrnou či precizně zkalkulovanou, aby zboží „přežilo“ po dobu záruky a pak šlo do kopru.
A záleží taky mnohdy na správné údržbě. Z fyzikálního hlediska to souvisí s pojmem entropie, kdy všechny systémy, co nás obklopují mají tendenci směřovat k neuspořádanosti a je potřeba vydat energii k tomu, aby se tomu předešlo.

Další odpovědi
dubraro

Protože by nebylo potřeba vyrábět stále nové – a čím by se lidé živili a podnikatelé vydělávali?

marci1

Kazí se proto, že spotřebitel musí nakupovat nové věci. Dnes se již skoro nic neopravuje, lidé si musí koupit nový výrobek, aby byly zisky. 🙂

Mc Merkurion

… je vidět, že jsi nečetl tuto užitečnou knihu: Murphyho zákony (https://www.go­ogle.cz/search?q=mar­fiho+z%C3%A1ko­ny&oq=marfiho+z%C3%A1ko­ny&aqs=chrome­..69i57&source­id=chrome&ie=UTF-8#newwindow=1&q=mur­phyho+z%C3%A1ko­ny+kniha+pdf) …

luckykubrt

No ale já nemám ani na tu opravu, natož na nové. ☹