Avatar uživatele
annas

Co myslíte, kazí se otevřený parfém nebo toaletní voda?

Proč asi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? panenka, mojitek, BEAES, rynek878, elektrikář, iceT, anonym před 4910 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Já bych neřekl že kazí , ale vyčichne. I ten parfém. Vůně je těkavá a pak tam zůstane jen ten nosič, nějaká tekutina.

Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně.

Doplňuji:
Jako nosič se převážně používají látky na bázi etanolu nebo podobných alkoholů.
Takže o zkažení nejde. Líh se používá jako konzervační prostředek. Ale jsou lide kteří si dají i paňáka Chanel 5 !!!!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BEAES

Aby vůně vydržela musí být v temnu v pokoji, kde je strjná teplota, proto se nedoporučuje koupelna. Trvanlivost vůně je 36 měsíců.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Určitě se kazí, jinak by nebyl vyroben s uzávěrem .Nechte si otevřený flakon a poznáte,že ze pár dní vyčichne, nebude k potřebě a všechny látky, které obsahuje vyprchají to samé u dalších kosmetických přípravků.Dost jich obsahuje těkavé látky a jejich pozbytím je věc k nepotřebě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

parfem i toal.voda vyčichne a muze se i zkazit. Zalezi kolik % vody je v tom urcitem pripravku
Doplňuji:
PS : zrovna pred mesicem jsem vyhazoval parfem na ktery jsem zapomel ze ho mam a ktery se zkazil.
Dokonce i alkohol uzavreny v lahvi se muze zkazit pokud na nej obcas posviti slunicko,i male zmeny teplot toto muzou zapricinit atd. Nejlepsi na uchovani parfemu,kolin­ske,treba lahve alkoholu je tma a chlad. Tak nejvic vydri a udrzi si sve vlastnosti

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

V obou případech se používá líh který vyschne a vonné esence které jsou v lihu rozpuštěné unikají také.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Tak nad tím jsem teda vůbec nepřemýšlel 😁 . Možná proto, že u nás parfém moc dlouho nevydrží. Manželka i já jsme milovníci parfémů a voníme se, i když jsme jenom doma. Líbí se mi, když si ke mě manželka sedne a cítím z ní tu krásnou vůni. Já sám se necítím dobře, když jsem cítit potem, takže se taky hodně voním 😁 . O vyčpělém parfému tak u nás doma nemůže být vůbec řeč 😁 .

Avatar uživatele
artsvec

Kvalitní parfém vydrží dlouho, zejména ty opravdové parfémy (né toaletní či parfémované vody). Ale i k opravdovéu parfému je potřeba se náležitě chovat, ideálně je skladovat při stálé teplotě ideálně do 22°C a v temnu, protože sluneční záření způsobuje rozpad molekul parfémů. Jako typ na opravdové parfémy s obsahem 20% voných esencí uvádím tyto: http://www.ces­keparfemy-uniq.cz/

před 2929 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek