annas

Co myslíte, kazí se otevřený parfém nebo toaletní voda?

Proč asi?

Nejlepší odpověď
mosoj

Já bych neřekl že kazí , ale vyčichne. I ten parfém. Vůně je těkavá a pak tam zůstane jen ten nosič, nějaká tekutina.

Nic netrvá věčně ani láska k jedné slečně.

Doplňuji:
Jako nosič se převážně používají látky na bázi etanolu nebo podobných alkoholů.
Takže o zkažení nejde. Líh se používá jako konzervační prostředek. Ale jsou lide kteří si dají i paňáka Chanel 5 !!!!

Další odpovědi
BEAES

Aby vůně vydržela musí být v temnu v pokoji, kde je strjná teplota, proto se nedoporučuje koupelna. Trvanlivost vůně je 36 měsíců.

hanulka11

Určitě se kazí, jinak by nebyl vyroben s uzávěrem .Nechte si otevřený flakon a poznáte,že ze pár dní vyčichne, nebude k potřebě a všechny látky, které obsahuje vyprchají to samé u dalších kosmetických přípravků.Dost jich obsahuje těkavé látky a jejich pozbytím je věc k nepotřebě.

mojitek

parfem i toal.voda vyčichne a muze se i zkazit. Zalezi kolik % vody je v tom urcitem pripravku
Doplňuji:
PS : zrovna pred mesicem jsem vyhazoval parfem na ktery jsem zapomel ze ho mam a ktery se zkazil.
Dokonce i alkohol uzavreny v lahvi se muze zkazit pokud na nej obcas posviti slunicko,i male zmeny teplot toto muzou zapricinit atd. Nejlepsi na uchovani parfemu,kolin­ske,treba lahve alkoholu je tma a chlad. Tak nejvic vydri a udrzi si sve vlastnosti

elektrikář

V obou případech se používá líh který vyschne a vonné esence které jsou v lihu rozpuštěné unikají také.

Jakub Tlapal

Tak nad tím jsem teda vůbec nepřemýšlel 😁 . Možná proto, že u nás parfém moc dlouho nevydrží. Manželka i já jsme milovníci parfémů a voníme se, i když jsme jenom doma. Líbí se mi, když si ke mě manželka sedne a cítím z ní tu krásnou vůni. Já sám se necítím dobře, když jsem cítit potem, takže se taky hodně voním 😁 . O vyčpělém parfému tak u nás doma nemůže být vůbec řeč 😁 .

artsvec

Kvalitní parfém vydrží dlouho, zejména ty opravdové parfémy (né toaletní či parfémované vody). Ale i k opravdovéu parfému je potřeba se náležitě chovat, ideálně je skladovat při stálé teplotě ideálně do 22°C a v temnu, protože sluneční záření způsobuje rozpad molekul parfémů. Jako typ na opravdové parfémy s obsahem 20% voných esencí uvádím tyto: http://www.ces­keparfemy-uniq.cz/