orestez

Proč se vepřová pečeně proměnila ve vodu?

Konfitoval jsem 5 kg masa, ale to zmizelo. Vepřová pečeně bez kosti vcelku, Albert, porážka v Německu, Hilton Foods Ltd., Tychy.

Maso jsem nakrájel na kousky, sůl smíchal s kořením. Spoustu majoránky. Posypal sušenými feferonkami. Pekl na nejnižším stupni v přikrytém hrnci. Doba konfitování 2 až 3 hod. Ještě horké vkládat do zavařovaček. Pořádně zavřít a otočit dnem vzhůru, aby se okraj sklenice a víčko zahřálo. Tak to vydrží dlouho a nemusí se sterilizovat. Uchovává se v chladu a ve tmě.

Menší problém je, že z toho masa obsahující 50% vody vzniklo maso ve vlastní šťávě. Oproti očekávanému cíli nakládanému masu v sádle. Voda snižuje dobu trvanlivosti.

Nejlepší odpověď
ahold

Ještě sleduji údaj země původu a baleno v .....
Něco podobného se mi stalo s masem baleným v Polsku.
Už kupuji maso jen od našich chovatelů i prodejců.
Věřím, že ti ho nenapichují vodou pro zvýšení váhy.

Další odpovědi
Drap

Je to snadná odpověď. Maso bylo zřejmě mražené a obsahovalo podstatně více vody než je zdrávo. Maso zůstává masem a ve vodu se nepromění.

Smackdown

Vyhnané, jako dopujici kulturista, jen je to o penezich.

marci1

Protože se jedná o polské maso napíchané vodou ( Hilton Foods Ltd., Tychy, Polsko).
Už jsem to slyšela z více stran. ☹

orestez

Takže porážka v Německu a výrobce nebo baleno v Polsku. Aha. Tím cestováním vepřového, hovězího masa a kuřat se rabují Evropské dotace.
Bude to stejné jako v případě Českých kuřat. Kuřata byla v Čechách odvezena do Holandska. Tam jely české studentky na brigádu. Porcovaly a balily česká kuřata. Kuřecí maso potom cestovalo zpět na český trh. To vše za podpory peněz z evropských fondů. Tyto socialistické způsoby okrádají nás všechny. Proto by se měly dotace výrazně omezit a narovnat ceny. Nabízet zboží a potraviny za skutečné ceny. Pak pracující budou také žádat skutečné mzdy. Ale takto bohatnou jen někteří lidé a lidi jsou pro ně jen nástrojem a dobytkem.

orestez

https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/456456-cesi-jedi-o-polovinu-masa-vic-nez-driv.html

Češi jedí o polovinu méně masa než dřív.
Je to dáno tím, že masokombináty pěchují maso vodou.

orestez

Kdyby se aspoň proměnilo ve víno.