Avatar uživatele
anonym

Proč se v našich krajích dělá všechno zleva doprava a ne naopak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4807 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Nikdy jsem neslyšela,že by se tady něco takhle dělalo,ani jsem se s tím nesetkala!Co máte konkrétně na mysli?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

V našich krajích se dělá všechno složitě,hlavně tehdy když to jde jednoduše.....

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Nedělá, pro leváky se to vyrábý obráceně už hromada zboží,teť si musi dávat pravák pozor aby si nekoupil něco pro leváky jako já kráječ na chleba musel jsem ho jít vyměnit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

V našich krajích se převážně plácá ode zdi ke zdi a z jednoho extrému do druhého.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

ŠIKOVNÝ DOTAZ. Taky jsem si toho všiml a taky by mne to zajímalo. Ale nevidím v tom problém. Dle mého úsudku to pochází z mentality Evropana, která se po staletích šířila po celé zeměkouli. Má to dlouhou historii. Já bych tipoval, že prapůvod a největší „zásluhu“ na tom má psaný projev…

Když listujete např. katalogem, po otočení dalšího listu (stránky) si nejdřív všímnete na stránce toho VLEVO NAHOŘE a jako poslední toho VPRAVO DOLE. Obecně se má za to, že to jsou to ta nejcenější místa pro reklamu…

Když „entrujete“ v Excelu (nebo Wordu), je tam defaultně nastaven taky princip nejdříve ZLEVA DO PRAVA, posléze SHORA DOLŮ. Je to prostě zvyk s předlouhou tradicí a předpokládá se, že to vyhovuje většině populace, protože se s tímto principem setkává každý jedinec už od narození. A není to DNES princip typický JEN pro „naše kraje“, ale pro většinu vyspělého světa…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek