nyjono

Proč se v elektrárnách zpracovává hnědé uhlí, když černé je kvalitnější?

Včera to zmínili v reportáži v TV Prima ZOOM

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože jeho povrchová těžba je podstatně levnější. Černé uhlí je vhodnější využívat pro jeho koksování a navazující hutní a koksochemickou výrobu.

Další odpovědi
Funna

pravděpodobně proto, že hnědého je víc a je levnější než černé…na hnědé jsou u nás povrchové doly, zatímco to černé se musí kutuat dole v dole a jediným dodavatelem je OKD a všichni víme jak ne tom je…

Klaproth

Právě proto, že je kvalitnější a je ho škoda pálit, dá se lépe využít jinak, ale černouhelné elektrárny existují také, třeba EDĚ.