kurec

Proč se u nás prodávají knihy s už zežloutlými listy?

Samozřejmě né všechny ale je jich dost a docela z toho cítím zase nějaký hodně špatné vymyšlený zákon

Nejlepší odpověď
Drap

Neni nikde napsáno ř, že lze knihy tisknout pouze na čistě bílý papír. Je to otázka volby nakladatele, kvality papíru a samozřejmě ceny.

Další odpovědi
led

Môže tu ísť o „umelecký“ zámer.
Žiadny zákon neurčuje, že knihy musia mať hladké biele listy. Ale istá norma na formát a technológiu knihu a tiráž jestvuje.

ivzez

Podle mne je to kvůli úsporám.
Vytištěním knihy na méně kvalitní papír vydavatel ušetří náklady.
Otázka je, jestli se nižší náklady projeví i v konečné ceně kniihy.

nyjono

Mohou být z recyklovaného papíru.
Už se používá několik let. Mně to navadí. Spíš mě to těší.