rudkaj1996to

Proč se tyhle songy nehrají v našich rádiích?

Nebýt YouTube, tuhle píseň nikdy neobjevím… A co v tom klipu dělá v čase 1:09 Jarek Nohavica?

https://youtu­.be/ZVXud1yKi­Lo

Nejlepší odpověď
romanznowak

Smutné je, že hodně lidí vůbec neví, že tahle písnička zní na albu "Premeny´ úplně jinak než v tom videoklipu… Za mě to je písnička, která z nějakého důvodu nesměla být použita k filmu Báthory (2008) od Juraje Jakubiska a víc se k tomu nechci vyjadřovat, protože historii píšou vítězové. Čím méně důkazů, tím více legend…. Klobouk dolů Kataríně, že věnovala písničku pro jednu z mnoha obětí (jsem přesvědčen, že jí Jožo Nižnánsky promluvil do duše) a Jarek Nohavica má prostě hudební empatii…

Tady je originál https://youtu­.be/tKDTwN-Si_4

Další odpovědi
Kepler

Protože naše rádia hrají většinou mainstream, případně další nižší žánry, aby je vůbec někdo poslouchal. Naše rádia neposlouchám vůbec, je to všechno na jedno brdo, hrají i několikrát denně staré oposlouchané vykopávky. Asi proto, že za příjmy z reklam nekupují skoro nic nového a radši si plní šrajtofli. Ta píseň je krásná, ale moc příznivců nenajde. Nohavica a další jsou tam snad pro kontrast. Doporučuji si nainstalovat nějaká internetová rádia, tam je obrovský prostor pro všechny žánry.

Kelt

Díky za tip. V rádiu by se to moc neujalo. To je do sálu, pro posluchače, protože zpěvačka dostala úžasné dary, krásnou postavu, krásný hlas atd.

EKSOT123

Myslím, že tuto prešovskou hvězdu docela dost hrají nejen doma, ale i v českých rádiích. Pouze větší oblibu získaly jiné její písně. (Na výběr písní v rádiích jsem si tady už také stěžoval, ale v tomto případě – snad adekvátně mému intelektu ☹? mě nejvíc oslovila v rádiích její asi nejhranější písnička „Spomal“.)

radimfojtek9

Album Premeny od Knechtové ocení až čas

https://youtu­.be/4Av1FFMtdZ0

marci1

To nevím. Jedná se o titulní píseň ke snímku Isabel (autorka hudby K. Knechtová) debutující režisérské dvojice Lukáše Mělníka a Marcela Škrkoně. Ve videu jsou ukázky z toho filmu, kde je mj. i J.Nohavica. 🙂
http://www.isa­belthemovie.cz/cz

elkon

Menšinové věci se nehrají. Mě nechybí, tohle neposlouchám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.