Michal Kole

Proč se těm co se hrabou v poplnicích říká „bufeťáci“?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Bufeťáci fungovali za socializmu, v bufetech čekali až někdo nedojí, nebo nedopije a dojížděli to. Dneska už skoro žádné bufety nejsou, tak se nejspíš přesunuli k popelnicím.

Další odpovědi
mojitek

Bufeťáci nejsou ti co se hrabou v popelnicích.To jsou právě ti co pokorně čekali až se vzdálíte od talíře v bufetu za ČSSR.Kolikrát to ani nebyli žádní šmudlové,nejeden z nich byl normálně oblečen,někdy i v kvádru.Šlo spíš o psychickou poruchu než o chudobu.V Praze operovali v Koruně,Lucer­ně,Jaltě..