marci1

Proč se stále neřeší katastrofální stav ovduší (hlavně v zimě) v Moravskoslezském kraji ?

Doplňuji:
Samozřejmě, že se to netýká jen SM kraje, ale v tomto kraji je situace nejhorší. Několik let ( asi od r. 2008) se dělají jen průzkumy znečistění, ale stále nic konkrétního. Do dnešního dne např. ministerstvo ŽP neví jaké a kolik je továren v oblasti kolem hranic s Polskem, aby mohlo spolupracovat s Poláky. Zajímá mě, jak se na tuto velmi smutnou situaci díváte Vy.

Nejlepší odpověď
zjentek

to ale není otázka SM kraje, to je otázka, která se neřeší nejen tam.
http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=61­8793
..říkám vždy, že je to otázka konzumu a že málokdo chce začít u sebe
..dá se to vysvětlit jednoduchými vzorci ,)
Doplňuji:
na tu velmi smutnou situaci se dívám velmi smutně, mnoho se kolem dělat nedá, dokud my, lidé, potřebujeme ten industrial

Další odpovědi
Pájo

Je to vše o přístupu firem, které se na znečišťování podílejí. Management firem se dříve raději „patřičně ocení“, než aby investoval do odlučovačů ve svém provozu. Takhle to tu je už od revoluce, provozy se jen ždímaly a zisky se z těch firem vyváděly na soukromá konta, místo aby se investovalo zpět. Možná se situace zlepšuje, ale nijak radikální to nebude…

Byl jsem toho opakovaně svědkem, když jsem měřil znečištění v pracovním prostředí. Např. ženská s obyčejným respirátorem opracovávala na brusu hliníkové komponenty 8 hod., po směně byla šedá, že by mohla jít na ulici (bez dalšího líčení) dělat živou sochu. Bylo jasné, že se tam překračují povolené limity prachových částic. Než jsme si zbalili nádobíčko, přijel v limuzíně jednatel firmy (obloženej prsteny) a špekuloval, jestly by se s těmi našimi výsledky měření „nedalo něco dělat“!

Kraje a města hledají kompromis v politice zaměstnanosti, tzn. v oblasti ochrany životního prostředí vznikají různé vyjímky, upravené limity a odklady. Je to začarovaný kruh… bez těch firem nebude práce a ty firmy to vědí. Jediným pozitivem současnosti je, že inspektoráty životního prostředí vše striktně hlídají alespoň u nově budovaných továren a provozů.

badisko

cti zde ..je tam clanku az beda …http://www.in­foportaly.cz/te­mata/22-ovzdusi-v-moravskoslezskem-kraji tava otazka bude urcite zodpovezena v jednom z nich ..
Doplňuji:
Tak pokud jsi z Ostravy ber to s te lepsi stranky …alespon usetris za mestskou hromadnou dopravu …:D..a jak se nato divam ja no to by bylo na hodne dlouho…:( jsem rozeny Ostravak a ta situace tam byla uz pred lety neni to zadna novika ..

cochee

Badisko, ty články jsou z roku 2011 a akce „MHD zdarma za smogu“ byla krátký a logicky nesmyslný pokus, který víckrát nebyl a nebude zkoušen.