Anduška

Proč se různé potraviny balí do novin?

V čem jsou noviny jiné od normálního papíru, že do nich lidé bali potraviny (např nanuky). Obsahují nějakou izolační látku? Děkuji za přesnější vysvětlení.

Nejlepší odpověď
gecco

Dneska už je to – většinou, neopodstatněné (noviny se netisknou na papír…), jde o zvyk z dob minulých, kdy se pro noviny používal papír velmi ´řídký´ (obsahoval mnoho vzduchu a byl ´tlustý´ a ´chlupatý´ – tehdejším tiskovým strojům to až tak moc nevadilo), takže fungoval jako slušný izolant…
Dneska už to – není pravda…
😉
Ovšem nanuky jsem v novinách, podobně jako Štamgast, neviděl…
😉

Další odpovědi
annas

Noviny slouží k izolaci, chrání před teplem i před chladem. Slouží i k izolací domů, vysušování mokrých bot atd.

Noviny tvoří ze zhruba 60 % celulóza a ze 16 % hemicelulóz aj.. Takže zřejmě kvůli celulóze se používají k izolaci.

Možná starý zvyk, když byly noviny levné a dostupné. Rovněž je používám, když kupuji něco mraženého, zabalím také do novin. Samozřejmě pokud je potravina v původním obalu.

"Využití starého papíru k tepelné izolaci není nic nového. V Anglii si ho patentovali už v roce 1893. Průmyslově však začali papír užívat až po druhé světové válce a to v Americe firma Climatizer a v Dánsku společnost Isodan. Papír se průmyslově rozvlákní a vzniká vláknitá izolace s překvapivými tepelně izolačními schopnostmi. Při stejné tloušťce funguje stejně dobře, jako desky z polystyrenu nebo minerální či skelná vata. atd. "
http://www.vlas­tnimarukama.cz/pa­pirove-izolace/

štamgast

  1. Nanuky v novinách jsem nikdy neviděl.
  2. Noviny žádnou izolační látku neobsahují, k čemu by ti byla izolační látka, když čteš noviny?
  3. Noviny jsou měkčí a tenčí než normální papír, a tak se nimi lépe balí.

mosoj

Rozdíl ? Na novinovém papíře jsou napsány většinou kraviny.

Jinak je jedno o jaký papír se jedná. Papír je dobrý izolant. Takže pomáhá držet teplotu zabalené potraviny. Měřením lze dokázat.

bolak

A taky když ti mražený žrádlo taje, tak to nasákne tu vodu, a neteče ti to po tašce. A nikdo asi nebude kupovat papír v krámě na balení potravin, když letáky jsou zadarmo všude, a stejně tak přečtený noviny jsou už tak akorát na vyhození.