dust8

Proč se říká, že je někde vzduch jak na prašivky? Ony prašivky vyžadují špatný vzduch?

Nejlepší odpověď
annas

" Prášivka nenl prašivka, "

https://plzen­.rozhlas.cz/pra­sivky-nejsou-prasivky-6733673

  1. Prašivka s– obecný výraz , který se používá jako lidový název pro houby, které nepatří do rodu houbovitých. , nebo je jsou jedovaté či nejedlé
  2. Nebo je to název pro svrab u prasat.

3 Nadávka

PSJC

"Houby prášivky, jsou příbuzné pýchavek. Tvoří kulovité nebo vejčité plodnice malé až střední velikosti, které jsou zpočátku bílé a později tmavnou. Prášivky mají podobně jako pýchavky dva obaly. Ten vnější se časem rozpadá a odpadává, vnitřní kožovitý obal tmavne a uprostřed se v něm vytvoří otvor, ze kterého se dostávají ven výtrusy.

Dospělé prášivky „práší“ podobně jako pýchavky, ale na rozdíl od nich, nikdy nemají na povrchu ostny."

http://burle.blog­.cz/1906/prasiv­ky-versus-prasivky

Tyto sstaré prášivky potřebují nějaký impulz, třeba déšť , nebo něčí dotek , třeba zvířat, nebo šlápnutí člověka. – to jsme s kamarádkou často dělávaly. Tak do vzduchu vyletí jejich výtrusy. Záleží na tom, kolik prášivek je v jednom místě.

Tudíž prášivky v uvedené situaci „zapráší“ vzduch stejně jako prach, z komínů, např. na Ostravsku a Karvinsku. V tomto množství spadaného prachu by se ztratily výtrusy z prášivek. Taky by se„prach z hub i z komínu"spojil v jedno.

Nikdy jsem neslyšela, ale tak nějak si to představuji.