dust8

Proč se říká, že je něco „křivý“ jak pes?

Nejlepší odpověď
annas

1. Zřejmě to souvisí s jezevčíkem, má krátké končetiny, zřejmě jejich zasazení způsobuje křivý postoj.

Přirovnání je křivý jak pes; chodí jak křivý pes.

Slyšela jsem to v souvislosti s člověkem, který měl krátké, ale velmi křivé nohy.

„Je to staré plemeno. Uvádí se, že zemí původu jezevčíků je Německo. V polovině 19. století se zrodila myšlenka čistokrevného chovu, podle určených plemenných znaků. Šlechtičtí lovci začali s cíleným chovem malých křivonohých jezevčíků“

Více zde: https://stribrny-nuz.webnode.cz/kon­takt/jezevcik-hladkosrsty-standart/

Nebo se také říká, je to křívé, jako když pes chčije.