Curiosity

Proč se říká vepřová „PANENKA“? A kolik druhů panenek je? A jaká část masa to vlastně je?? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Panenka je vepřová svíčková.Nevím proč se říká svíčkové svíčková,tak jako nevím proč se panenské říká panenka,ale jedná se o stejný sval.Vlastně na každé straně,takže prase má dvě panenky a hovězí kus také dvě svíčkové.Nejkva­litnější kus minutkového masa,které se dá nejsnáze špatnou úpravou pokazit,ale když se zadaří,je moc ňam! Dobrou chuť! :D

Další odpovědi
www

Panenka je přesně daný druh masa.
Vepřová proto, že je z vepřového 😉.
Více net – maso panenka.

iceT

Vepřová panenka neboli vepřová panenská svíčková je jedním z nejméně tučných vepřových mas. Je křehká, neobsahuje moc tuku, a tudíž je lépe stravitelná. Panenka se nejvíce hodí na minutky nebo na pečení. Nejdůležitější je pohlídat čas přípravy, jelikož se jedná o libové maso. Při delší době pečení se nám vysušší.
Sice je dražší jak vepřová kýta či krkovice, ale chuť masa je zcela odlišná.
Toto maso se nachází podél páteře,dle obrázku v odkaze je to číslo 9
http://bedrun­ka.unas.cz/re­cepty/vepr.htm

Drap

Panenka , neboli svíčková je libový sval , který roste ve vnitřní dutině každého jatečního zvířete . Od kýt směrem dopředu je na hřbetu všech těchto zvířat kotleta, a z opačné strany kosti /vevnitř/ je panenka.

Nikkol

Nejspíš proto, že je to penensky čisté maso

anci

http://reznictvi-sefrhans.webno­de.cz/reznictvi/ne­co-o-mase/veprove-maso/ tady to máte všechno hezky pohromadě i s obrázkem :)