bolak

Proč se říká kabrioletu kabriolet?

Myslím to auto, na který zapomněli udělat střechu.

Nejlepší odpověď
annas

Kabriolet – lehké sportovní vozidlo se skládací, sklápěcí střechou. Cabriol (kabriol) je francouzsky bryčka, lehký kočár.

http://www.e-kniha.com/proc-kabriolet-kupe-sedan-hatchback-limuzina-kombi.html

Rejzkův etymologický slovník uvádí víc:

kabriolet ‘auto se skládací střechou’. Původně ‘lehký dvoukolý povoz’. Z fr.
cabriolet a to od cabrioler ‘poskakovat’ d it. capriola ‘(kozí) skok’ od capra
‘koza’ z lat. capra.