Ametyst

Proč se říká „elektromobily“ autům na baterie?

Není to zmatení pojmů? Elektromobil má jezdit na elektřinu ze sítě, tedy jeho dojezdová vzdálenost by odpovídala délce elektrického kabelu. Ale zase chápu, že výraz „auto na baterky“ nebudí důvěru.

https://pixaba­y.com/cs/photos/au­to-aut%C3%AD%C4%8Dko-hra%C4%8Dky-vozidlo-491548/

Nejlepší odpověď
Kepler

Je jedno, z jakého zdroje elektřina je. Baterie slouží jako úložiště elektřiny ze zásuvky nebo jiného zdroje a v případě požadavku ji uvolňuje do elektromotorů. Elektromobilem jsou vlastně i „vodíková“ auta, jen s tím rozdílem, že si zdroj vozí sebou (vodík v tlakových lahvích)) a není závislý na dobíjení z elektrické sítě nebo spalovacího motoru. Elektřinu si vyrábí v palivových článcích elektrochemickou reakcí vodíku s atmosférickým kyslíkem, tedy opačným postupem než je elektrolýza vody.

Další odpovědi
FlAsh_7

Asi kvůli podobnosti s auty na ovládání.

Drap

Jezdí na elektřinu z baterie

Mrixy

Přece pokud by to bylo z káblu, tak ta elektřina jde taky z „baterky“ sice větší ale nejde přímo z elekrtrárny (aspoň většinou) A ta elektřina je stejná ať už je z baterek nebo z káblu…

matesmc

Ametyst: Elektromobil se dobíjí např. doma či na veřejných stanicích, kde se jedná také o elektřinu ze sítě. Kde je tedy problém?

kelley

Elektromobil má jezdit na elektřinu ze sítě, tedy jeho dojezdová vzdálenost by odpovídala délce elektrického kabelu – tomu už se ale říká trolejbus 🙂