Petr__

Čím nejlépe pohánět vozidla?

co je podle vás palivo budoucnosti?

Odpovědi
Kepler

Nejlepší bude asi elektřina, ale až v době, kdy budeme mít k dispozici čistý zdroj té elektřiny. Ideálně z jaderné fúze.

Zaibatsu

Elektřina, proto jsme se všichni ve škole učili, že elektřinu nelze ukládat.
Elektromobily tu byly 30 let před benzinem. Naše nejefektivnější baterie, Li-Ion, jsou 39× těžší vzhledem ke stejnému množství uchované energie, než benzin, 42× těžší než diesel. Tedy kdybyste do Fabie chtěl dát stejné množství energie formou baterií, bylo by třeba 2150kg baterií, to by ovšem Fabii zlomilo vejpůl a dojezd by byl poloviční už kvůli váze. Co je na baterky je naprd, vždy to tak bylo, vždy to tak bude.

Typuju zemní plyn, případně jiné plyny, které se zkapalní. A pak elektřina ovšem formou „povinné“ veřejné dopravy.

Kepler

Elektřinu samozřejmě lze ukládat a již nyní se v Británii pracuje na článcích, které budou mít 10ti násobnou hustotu uložení energie. Je to jen otázka času a vývoje nových technologií.