Arbo

Proč se ratlík třese?

Tato záhada mi nedá spát, musím to vědět 😁 Proč se ratlík pořád klepe? Někdo mi tvrdil, že se bojí nebo je mu zima, ale to by se klepala i jiná malá plemena. Proč ratlíci? To jsou tak zimomřiví a strašpytlové nebo to má co dělat s nervovou soustavu tohoto plemene?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Platí oboje, ratlík (stejně tak jako čivava) jsou drobní psi, kteří snadno ztrácejí teplo a proto je jim dosti často zima, třesením se totiž tělo zahřívá. Navíc může na ně působit i stres, pes jakožto malý si uvědomuje svoji velikost a může se více o sebe bát.

Další odpovědi
annas

"Pes se třese, co dělat?

Psi se třesou, když si hrají, natahují se anebo když se chtějí zbavit věcí na svém kožichu, obvykle vody.

Třes se často vyskytuje u malých plemen, v těchto případech se obvykle nejedná o zdraví ohrožující stav. V tomto případě může být důvodem strach nebo okolní nízká teplota.

Existují i další důvody, proč se pes třese a zároveň není fyzicky nemocen. Následuje shrnutí důvodů psího třesu.

Zkuste si přečíst možná vysvětlení
Pes je šťastný
Pes se třese, protože se bojí
Syndrom třesu "

atd.

https://psius­mev.cz/media/pes-se-t-ese-co-d-lat

nyjono

Annas, pes, když se chce zbavit vody z kožichu, tak se oklepe. Není to třas.
Psi se třesou většinou zimou nebo stressem, ne, když se chtějí zbavit vody z kožichu.