štamgast

Proč se příliš nepoužívá výraz marnohra?

Nedávno jsem zaslechl slovo marnohra, teď jsem jej hodil do Googlu a našlo to jenom snad dva nebo tři české odkazy, kde bylo slovo použito.

Nejlepší odpověď
annas

Zeptejte se v Ústavu jazyka českého v Praze,. Jazykovědci shromažďují tzv. neologismy, slova nová, která se objevují i v mluveném projevu.

Slova, které se objevují na netu, v tisku sledují, ale ne všechna zařadí mezi slova slangová, do obecné češtiny, hovorová. Spisovných určitě mezi nimi moc nebude.

Navíc složené slovo marnohra se dá vyjádřit opisem.

Je známé biblické – je to marné, je to marné, marnost nad marnost – platí i pro hru. …

Další odpovědi
ivzez

Nejspíš proto, že je to výmysl
(ve slovníku jsem toto slovo nenašla).