babikahanika

Proč se píše bible s malým písmenem?

Nejlepší odpověď
quentos

Jde o obecné pojmenování (biblí je více). „V praxi se však často objevuje psaní s velkým písmenem. Je to bezesporu proto, že mnozí pisatelé považují toto dílo za jedinečné, hodné úcty, a tento způsob psaní, zvláště v náboženských textech, nelze hodnotit jako chybný. Totéž platí i o výrazu korán.“ Více zde: http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=bible&Hledej=Hle­dej

Další odpovědi
arygnoc

slovo „biblia“ sa používa ako označenie (hovorové) rozsiahlych diel s akoukoľvek tématikou („je to hotová biblia“).

slovo Biblia sa používa pre označenie súboru kníh Starého a Nového zákona, Písmo sväté. ale tiež sa často píše i s malým „b“, pokiaľ sa nejedná o názov konkrétneho diela (Biblia pauperum, Biblia Václava IV., Melantrichova Biblia, …)

http://co-to-je.sk/vys.php?vol­ba=1&book=0&vy­pis=off&q=bibli­a&pag=0&pama=0&pa­mi=0&mem=1

mosoj

At se podívám kam se podívám všude vidím velké B. Ale jestli je to správně nevím. Spíš ano.