SteimlX

Proč se píše např. velkoobchod papírem, a ne velkoobchod s papírem??

přijde mi, že jde o 7. pád, ale zjevně je v tom nějaký háček.
Doplňuji:
sakra to je blbej překlep…

Nejlepší odpověď
quentos

holt se v češtině obchoduje „něčím“. Obchod „s něčím“ taky není chyba, obojí je dobře.

Další odpovědi
www

Náhodou jsi to s tím překlepem téměř vystihl 😁.
Mně to taky totiž přímo řve do očí, obchodovat s něčím mně připadne jaksi přirozenější.

baghira

Je to sedmý pád, ale bez předložky. Taky řežeme nožem, a ne s nožem.
Předložka je povinná zpravidla jen v 6. pádě.

mosoj

O pravidlech ČJ nevím téměř nic, ale řekl bych sedmý pád jako sedmý pád.
Doplňuji:
Jinak pěkný překlep. Stane se !

anonym

Me se ten preklep libi. :)

  • iv-