štamgast

Proč se papír do jehličkové tiskárny nazývá traktorový?

Má to něco společnýho s traktorem?

Nejlepší odpověď
lexx

papír má perforovaný okraje a tažné zařízení tiskárny lze obrazně přirovnat k pasovému traktoru

Další odpovědi
cochee

Traktor má i obecnější význam než pojmenování vozidla tahajícího pluh apod., a sice trakční stroj. Trakce = pohon, posuv. Traktor v tiskárně = mechanismus pro kontinuální posuv „nekonečného“ papíru.

Funna

protože měl na okrajích dírky…ty zapadaly do výstupků na okrajích válce a tím se papír posunoval…(prostě to připomínalo vzorek od velké traktorové gumy)…to dneska se ti při oboustraném tisku vevnitř i otočí a bez dírek .-)))… jó jehličky…to už jestředovek…
ach jo…já už teda pamatuju… .-)))

Dochy

Jak píše Cochee. „Tractor“ není jen značení pro (zemědělské) vozidlo, ale původně mělo význam jako „tažný“ dost možná i „vodící“. A ta perforace je právě pro tažení a správné vedení papíru tiskárnou.