Mirek Darvas

Proč se očkovat když se mohu znova nakazit a přenášet?

Nejlepší odpověď
seraphico

Sníží se pravděpodobnost nakažení a v případě nákazy se sníží pravděpodobnost silného průběhu nemoci.

Další odpovědi
Justin1

Každé opatření proti šíření viru snižuje pravděpodobnost přenosu viru, ale ne úplně na nulu, proto musíme kombinovat více opatření (očkování, ochrana dýchacích cest, rozestupy).

Mohl by ses taky ptát: „Proč mám jíst snídani, když stejně během dne, který jsem započal snídaní, dostanu hlad?“

Nemůžeme uvažovat tak, že buď některé opatření funguje na 0 % a je zbytečné, nebo funguje na 100 % a ta ostatní jsou potom zbytečná. Všechna opatření do určité míry fungují a nejlépe fungují, když jsou používána současně.

Dochy

Protože riziko nákazy snížíš očkováním o cca 85–95 procent (u u nás používaných vakcín, jinak se uvádí od cca 60 procent)
Ty otázky jsou tu prakticky stejné furt dokola, Proč se nejdřív nepodíváš na dopovědi k nim?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.