Spartaboy

Můžu roznášet koronavirus, když už jsem jej měl a vyléčil se bez léků?

Nejlepší odpověď
ivzez

Předpoklad je, že po 10 dnech od prvního pozitivního testu by člověk neměl být infekční (virus dál přenášet),
přestože sám může dál mít výsleddek pozitivní.

Pozor ale na to, že je možné se nakazit opakovaně a potom virus znovu přenášet.

Další odpovědi
da ny

Pokud jste prošel testem jako negativní. Karanténa je 10 dní, u některých mutací je údajně vhodnější 14 dní až 3 týdny. Teoreticky po 10 dnech od propuknutí nemoci, až 3 týdnech byste mohl být „bezpečný“.
Někdo je do 10 dní fit, jiný marodí 2 měsíce (i bez zápalu plic). U někoho přetrvávají dýchací obtíže měsíce, může být přítomen zánět na srdci, vzácně osrdečníku aj.
Pokud jste na testech nebyl vůbec, můžete se jen domnívat, že to byl koronavirus chřipky, virozy nebo i Covid 19 (při ztrátě čichu/chuti, na 99% ano)..
U lehčího průběhu není třeba léky užívat. Vysokou horečku srazit.
Vhodné jsou doporučované vitamíny a prvky (jako prevence i „léčba“.
Mnoho lidí nemá žádné příznaky nemoci, mohou být pozitivní a roznášet covid
často děti), stejně tak očkovaní lidé jsou nějaký čas častými přenašeči.
Do 3 měsíců byste mohl mít protilátky :D
Byly známy případy, že byla žena stále pozitivní i po 3 měsících.
Experiment: 1 osoba během dne 10× testována. 3× vyšla pozitivně, 7 x negativně.
Nic není jisté a100%.

EKSOT123

Takto ne. Ale:
Sice už sis vytvořil odolnost, ale když se pak znovu setkáš s infekcí, tak tělo potřebuje nějaký čas na reakci a v té době můžeš být kratší dobu znovu roznašečem. Stejné je to pokud jsi získal imunitu očkováním – viz 7:30 – 7:42 min videa
https://video­.aktualne.cz/dvtv/thon-kazdy-treti-uz-se-s-virem-setkal-doslo-k-fatalnimu-selh/r~074bf98e­812011eb89ccac1f6b220e­e8/?utm_source=a­tlasHP&utm_me­dium=dynamicle­adbox&utm_con­tent=d1-sport&utm_ter­m=position-1&utm_campaig­n=Aktualne

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Da ny,
karanténa je 10 dnů od pozitivního testu, nikoliv negativního.