autacek

Proč se o tak závažných věcech (radioaktivita) informuje ex post, místo aby lidé měli čas se alespoň trochu chránit?

Pokud by se jednalo o nepodstatné množství, tak o tom nemusí ani psát, takhle nás a naše děti, včetně dobytka, nechají lítat po venku, i když bychom nemuseli ať toho pochytáme co nejvíc. To už je jak v 1986 s Černo­bilem.

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/454586-nad-evropu-se-dostal-radioaktivni-oblak.html

Odpovědi
Drap

A jak by to rád prováděl? Při běžné radiaci nebo mírném zvýšení lze toto zjistit až po vyhodnocení aktuálních měření. Nikdo předem neví co kdy naměří. Pokud by byl znám velký únik a jeho místo, lze podle předpovědi počasí, síle větru a podobně, odhadovat, kde by mohl být zvšený spad. Přesné hodnoty by byly známé zase až po měření. Jakým způsobem se chceš bránit by mne zajímalo

Dochy

  1. Protože to je nesjpíš z Ruska
  2. Jak se chceš chránit, když je to svinstvo rozptýlené ve vzduchu po celé evropě? Nepředpokládám, že bys měl zásoby nezávadného vzduchu na měsíc…

Mc Merkurion

… protože nemůžou přiznat, že se jim něco nepovedlo >>> kdyby to bylo opravdu z Ruska jak tvrděj, tak se o tom píše hned a všude, jak je dnes zvykem …

dr.luha

Pokud není známý zdroj, tak je prováděna plošná aplikace. O takových věcech se mravenci neinformují.