Smackdown

Proč se nepěstují houby, které chodíme sbírat do lesa?

Nikde jsem neviděl třeba prodej hřibů.

Nejlepší odpověď
Drap

Hřiby se běžně prodávají, ovšem pouze ty nasbírané v lese. Aby tyto hřiby vyrostly potřebují vhodné podmínky a prostředí. Konkrétně hřiby potřebují smrková les. Doposud se to nikomu vypěstovat nepovedlo. Neumím si ani představit, že by byla pěstírna v které by byl smrkový les.

Další odpovědi
annas

Můžete si houby koupit, dokonce objednat a doručí vám je až domů.

Kilo praváků stojí jen něco přes 700 Kč. Včera jsem to zaslechla ve zprávách.
Levnější jsou lišky a kotrče.

Doma lze vypěstovat žampiony a hlívu, objeví se i obrovská pýchavka, ostatní houby potřebují mít jinou půdu a vhodné podmínky tedy prostředi.

zjentek

Houby žijí v mykoríze (viz link) se stromy, bez hub nebudou stromy a naopak! A právě toto je pro pěstitele dost nekomfortní záležitost ;)

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Mykorhiza

Emefej

Houby se zcela běžně prodávají. Pěstovat by se daly velice težko (mikroklima a pod.)

Drap > proč smrkový les? Není hřib jako hřib. U nás rostou v dubovém.