akvidzerp

Proč se nemůžou prodávat kusovky?

Myslím cigarety po jednom.Když např. čaj si v čajovně koupím jeden a ne celý balení.

Nejlepší odpověď
Drap

Bylo zavedeno z hygienických důvodů a z důvodu obtížnější dostupnosti pro mladé,

Další odpovědi
anonym

Tak za prvé:
cena jednej cigarety dosahovala až dvojnásobok ceny cigarety zakúpenej v celom balíčku.
Keďže takýmto predajom predávajúci dosahovali nezdanené zisky (nablokoval iba jednu celú krabičku, ktorú predal za dvojnásobnú cenu), chytil sa toho štát a povolil výrobu tzv. kusoviek (zabalených, okolkovaných, zdanených).
Týmto oficiálnym „kusovkám“ sa bránili ako výrobcovia (obal je drahší ako cigarety) tak i predávajúci (zisky išli štátu).
Tak štát sa nasr*l a predaj kusoviek jednoducho zakázal.

Našťastie fajčiari (kuřáci) sú vcelku solidárni a celkom ochotne vám jednu cigaretu nie len že predá, ale ochotne vám ju i daruje. Samozrejme, pokiaľ nie ste desaťročný usmrkanec snedej pleti a nežiadate po niekom cigaretu slovami „nemáš cígo?“

mosoj

Kuřáci mně mohou být ukradení, ale kusovky na pultu trafiky vídám !

huxa

no, bylo to zakázáno, ale ještě jsem se nesetkal s nějakou trafikou/hospodou, kde by je neprodávali :) asi je to pouze doprodej zásob, které si udělali před zákazem prodeje :)))