jirka F

Proč se některým lidem v diskuzích říká lopaty?

Na novinky.cz v diskuzích to vidím neustále.Ale proč?

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Manuálně pracujícím se opravdu říká „lopaty“.

Další odpovědi
elkon

Lopata, nebo vidlák, se říká někomu, kdo se neumí chovat slušně. Působí nevychovaně.

Dochy

Dělnická profese – spíše nekvalifikovaná. Zkrátka lopata. Nicméně normální, slušně vychovaný člověk tohle označení obvykle nepoužije, pokud jej „lopata“ opravdu hodně nevytočí.

Elkon – myslím, že ses netrefil, o chování to moc není.

Herjulfson

Tak tady je krásně vidět jak každý vnímá jinak význam. Jak se říká – nemáme sladěné slovníky. Já to vnímám spíše jako označení osoby, která není příliš bystrá. Podobné přirovnání, že není zrovna nejostřejší tužka v penálu.

Viktorie II.

elkone, podřezal sis pod sebou větev.

Pepa25

Nepodřezal, to je prostě elkon: odpovídá nejrychleji – a občas se i trefí 😉

Viktorie II.

Pepo vidíš to? On ti řekl chudinko.

elkon

Chudinko.