WH15

Proč se musí lepidlo protřepat před použitím?

Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
www

Platí to jen u těch lepidel, kde se jejich těžší složky časem usazují dole a proto se píše ‚protřepat‘, ‚zamíchat‘ ap.

Další odpovědi
anonym

Protřepat – nebo lépe promíchat, musíš lepidlo proto, že při jeho uskladnění se časem separuje rozpouštědlo od hmoty vlastního lepidla (rozpouštědlo má obvykle nižší hustotu).

trubeček

Protože delším skladováním se různé chemické části od sebe separují. Pro správnou funci je nutné opět promíchat – homogenizovat.

Zdroj: http://lepidla-loctite.cz/