Kepler

Proč se mi počurává lednice?

Jde o lednici Whirlpool s mrazákem a systémem NO FROST PLUS. Takže tam dochází k automatickému odmražování. Co ale nechápu je, že většinou to proběhne bez povšimnutí, ale jindy vyteče z pod lednice loužička. Proč jenom někdy?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Protože je víc namražená a voda, která odteče do nádobky nad kompresorem, se nestačí odpařit, ale nádobka přeteče.
Koukni občas na hladinu vody v nádobce a případně hadrem odeber. Neuškodí občas protáhnout dírku v lednici.

Další odpovědi
Lamalam

Čisti pravidelně odpouštěcí trubičku, občas se to přicpe a pak to vyteče najednou.

dudu

Možná se mýlím, ale… Odmrazování funguje tak, že voda uvolněná z výparníku skapává do vymezeného prostoru a odtud úzkou trubičkou putuje do sběrače umístěného na zádech chladiče ledničky. Není-li prováděna pravidelná údržba, odtok se ucpe a poté voda čurá po stěnách chladící skříně přes dveře ven.

Hlada

Další příčinou, řekl bych nejčastější, je to, že se potravina dotýká výparníku, po kterém v mezicyklech teče voda a ta se dostane jinam, než do sběrného kanálku.

Cenobita

Příčinou je inkontinence.

Kepler

Díky všem, to se mi ulevilo. Já už měl bobky, že chladnička je nachlazená 🙂 Já v tom případě taky častěji čůrám. Mě nejvíc mátlo to, že k tomu dochází jenom někdy. Asi to závisí na tom kolik vlhkosti si do mrazáku vložím, nebo vpustím s okolním vzduchem