Avatar uživatele
Kepler

Proč se mi počurává lednice?

Jde o lednici Whirlpool s mrazákem a systémem NO FROST PLUS. Takže tam dochází k automatickému odmražování. Co ale nechápu je, že většinou to proběhne bez povšimnutí, ale jindy vyteče z pod lednice loužička. Proč jenom někdy?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, redy, JájsemRaibek, marci1, anonym před 2729 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Protože je víc namražená a voda, která odteče do nádobky nad kompresorem, se nestačí odpařit, ale nádobka přeteče.
Koukni občas na hladinu vody v nádobce a případně hadrem odeber. Neuškodí občas protáhnout dírku v lednici.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Čisti pravidelně odpouštěcí trubičku, občas se to přicpe a pak to vyteče najednou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Možná se mýlím, ale… Odmrazování funguje tak, že voda uvolněná z výparníku skapává do vymezeného prostoru a odtud úzkou trubičkou putuje do sběrače umístěného na zádech chladiče ledničky. Není-li prováděna pravidelná údržba, odtok se ucpe a poté voda čurá po stěnách chladící skříně přes dveře ven.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Další příčinou, řekl bych nejčastější, je to, že se potravina dotýká výparníku, po kterém v mezicyklech teče voda a ta se dostane jinam, než do sběrného kanálku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

Příčinou je inkontinence.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Díky všem, to se mi ulevilo. Já už měl bobky, že chladnička je nachlazená 🙂 Já v tom případě taky častěji čůrám. Mě nejvíc mátlo to, že k tomu dochází jenom někdy. Asi to závisí na tom kolik vlhkosti si do mrazáku vložím, nebo vpustím s okolním vzduchem

před 2729 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek