Avatar uživatele
Elaela

Proč se mi počítač zapíná sám?

Když na počítači nepracuji a odskočím si od něj, tak jej tzv. uspím ( režim spánku ). Počítač se ale sám po určitém čase zapíná. Čas od uspání k zapnutí není stejný.
Proč se to prosím zapíná, co to zapíná, a co s tím udělat ať se nezapíná.
( Vtipálky prosím ať mi nepíšou rádoby vtipné rady že mám vypnout PC úplně, nebo jej vytáhnout se zásuvky. )
Děkuji

Zajímavá 0 před 886 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Do příkazového řádku napiš powercfg -lastwake nebo powercfg -devicequery wake_armed a budeš vědět vše potřebné.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Elaela: Osobně bych tipnul probuzení od myšei – někdy stačí jen malý otřes stolu. Ale postup od Emefeje dá úplnou odpověď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Malinko oprava – on se ti ten komp nezapíná – protože není vypnutý. On se ti probouzí z uspaného stavu. Vypadá to jako hnidopišský detail a slovíčkaření, ale není – příčiny samovolného zapínání PC a příčiny probouzení PC z uspání jsou diametrálně jiné. A teď – gůgly gůgly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zkontrolovat základní nastavení uspání popř. hibernace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tajpy

Může to být nastavením, ale taky elektřinou, stačí jen pár wattový pokles a zapne se sám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Fyzik

Jak píše emefej. Může to být periferie (i když moderní myši by měly být chytré a samy se vypínat), až vyřešíš toto, tak se ti nejspíš pořád bude probouzet kvůli windows update – konkrétně proces updateorchestrator. Jak zakázat restarty a startupy od windows updatu je už vyšší dívčí, naschvál je to komplikované.

Avatar uživatele
Dochy

Emefej: chybí Ti tam písmenka. Jinak díky, tohle jsem neznal
powercfg -devicequery wake_armed

Avatar uživatele
Emefej

Dochy > diky za upozornění, opraveno.

Nový příspěvek