Elaela

Proč se mi počítač zapíná sám?

Když na počítači nepracuji a odskočím si od něj, tak jej tzv. uspím ( režim spánku ). Počítač se ale sám po určitém čase zapíná. Čas od uspání k zapnutí není stejný.
Proč se to prosím zapíná, co to zapíná, a co s tím udělat ať se nezapíná.
( Vtipálky prosím ať mi nepíšou rádoby vtipné rady že mám vypnout PC úplně, nebo jej vytáhnout se zásuvky. )
Děkuji

Odpovědi
Emefej

Do příkazového řádku napiš powercfg -lastwake nebo powercfg -devicequery wake_armed a budeš vědět vše potřebné.

Dochy

Elaela: Osobně bych tipnul probuzení od myšei – někdy stačí jen malý otřes stolu. Ale postup od Emefeje dá úplnou odpověď.

cochee

Malinko oprava – on se ti ten komp nezapíná – protože není vypnutý. On se ti probouzí z uspaného stavu. Vypadá to jako hnidopišský detail a slovíčkaření, ale není – příčiny samovolného zapínání PC a příčiny probouzení PC z uspání jsou diametrálně jiné. A teď – gůgly gůgly.

elkon

Zkontrolovat základní nastavení uspání popř. hibernace.

Tajpy

Může to být nastavením, ale taky elektřinou, stačí jen pár wattový pokles a zapne se sám.

Fyzik

Jak píše emefej. Může to být periferie (i když moderní myši by měly být chytré a samy se vypínat), až vyřešíš toto, tak se ti nejspíš pořád bude probouzet kvůli windows update – konkrétně proces updateorchestrator. Jak zakázat restarty a startupy od windows updatu je už vyšší dívčí, naschvál je to komplikované.

Dochy

Emefej: chybí Ti tam písmenka. Jinak díky, tohle jsem neznal
powercfg -devicequery wake_armed

Emefej

Dochy > diky za upozornění, opraveno.