josefosmy

Počítač se zapne až na pátý pokus, co s tím ?

Zdravim, lidi poraďte čim by to mohlo být. Jakmile dám PC do spánku nebo do úsporného režimu a probudím ho tak se po 2s sám vypne. To by mi až tak nevadilo, ale po opětovném zapnutí a i když předtím PC řádně vypnu, tak se zapne až na druhý až desátky pokus. Vždy se rosvítí jen na pár vteřin, ani nestačí najet disk a hned se PC vypne. Tlačítko zapínání pak reaguje také až na několikáty pokus aby vůbec PC rádoby zaplo. Windows mám kůli tomu přeinstalovanej + format C: takže Software jsem vyloučil. Může to být zdrojem ?? Jendá se o PC ASUS, dvoujadro 2,5 Ghz starej asi 6–8 let. Díky moc
Doplňuji:
Příjdu k PC, stisknu tlačítko na Casu a po pár sekundách se PC vypne. Zmačknu po druhé a je to bez jakékoliv reakce, stisknu talčítko např. pětkrát a až poté PC začne nabíhat, ALE zase se vzápětí vypne. Takhle to jde dokola, někdy na druhý, někdy zase až na šestý pokus naběhne PC až dokonce.

Nejlepší odpověď
Hlada

Vadný zdroj. Je potřeba změřit kapacitu kondenzátorů, které jsou hned za usměrňovačem. Často mají menší kapacitu, takže zdroj neudrží proudovou špičku při startu PC, kdy jsou vybité kondenzátory na MB a stojí všechny motory.

Další odpovědi
ixpektix

Jelikož je už dost starý, nedá se vyloučit, že to bude třeba už i v ojetých součástkách (všechno má svoji životnost)
když se spouští PC tak jako první nastartuje zdroj, a ten pak pošle napětí dále, takže zdrojem to není, dále je na řadě CPU, GPU (s biosem),RAM …
Já bych typoval grafiku (GPU), ale když říkáš že se po několika pokusech zapne a normálně funguje,tak nevím, je to njaké až moc divné.
Chtělo by to aspoň nějaké to video co to dělá 😉